Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane z silnikiem 1,6 8V na LPG


andrzej72

Rekomendowane odpowiedzi

v-max akurat nie jest u mnie rewelacyjny,,, :-/ trzymałem pełen but ...miałem coś trochę ponad 180 i chyba odcięło gaz, zadusił sie i zdjąłem nogę z gazu,, może delikatniej szło by więcej :-o

 

dodać muszę, że jechaliśmy w piątkę, wiec chyba tragedii nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj u gazownika i zaproponował mi 2 rodzaje,instalacje "normalną" i sekwencje,wspomnial ze przy instalacji normalnej przy renówkach trzeba wymieniac świece, przewody, a w sekwencji bedzie lepiej to wszystko sie sprawowalo i nie bedzie tzw. "kichniecia" (co kolwiek to znaczy).Zadał pytania dotyczace jak bedzie samochod eksploatowany i jak dlugo zamierzam jezdzic.Stwierdzil ze instalacja "sekwencyjna" firmy "Zenit" bedzie najbardziej odpowiednia. Kompletnie sie nie znam,ale koles wydawal sie fachowcem od tych spraw. Mam nadzieje, ze nie wciska kitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od kondycji silnika w Twoim sceniku. Ja w mojej megi 1,6 16V po ponad 220000km zalożylem sekwencje.

Ok dwa tygodnie temu byłem na kolejnym (co 10.000km) przeglądzie instalacji gazowej. Panowie wymienili mi tylko filtry i zrobili analizę spalin, która nie wykazała żadnych dziwnych anomalii. Wszystko jest super!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gazownicy namawiają na sekwencje wiadomo dlaczego więcej zarobią na założeniu sekwencji.

 

Z rozmowie chodzilo w sumie o to ze w zwyklej instalacji trzeba czesciej wymieniac swiece i przewody ktore (dobre) do tego silnika to rzad 300zl i powiedzial ze jezeli planuje jeszcze dobrych kilka lat jezdzic to poleca sekwencje gdzie nie bedzie takich wydatkow w przyszlosci.

Nie wiem czy ma racje czy nie bo sie nie znam. Widze ze proponujecie zwykla instalacje, ale czy tylko ze wzgledu na koszty czy na prace silnika, exploatacje itp.??

 

Ja w mojej megi 1,6 16V po ponad 220000km zalożylem sekwencje.

 

Możesz powiedziec cos wiecej o swojej instalacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że trzeba wymienić przewody i świece to normalna sprawa. Nawet przy sekwencji czy jeżdżąc tylko na benzynie też trzeba wymieniać świece i przewody. Wszystkie elementy sie zużywają ale bez przesady nie daj się zastraszyć, że będziesz co chwilę wymieniał świece i przewody a przy sekwencji to już nie i że tam wszystko jest bez jakichkolwiek problemów. A jeśli chodzi o koszty to musisz pamiętać o tym że przy sekwencji przełączy Ci się na gaz dopiero jak bedzie nagrzany parownik, a przy zwykłej instalacji to już zależy jaką założysz. Można znacznie wcześniej przełaczyć na gaz i przez to mniej palić benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagabicz. Sorki, ale głupoty opowiadasz. Jeśli silnik jest z wielopunktorym wtryskiem benzyny, najlepiej założyć sekwencję. To jest fakt niezaprzeczalny. Nic się nie zmienia w parametrach silnika oprócz paliwa. Przy tzw. zwykłej instalce tracisz moc, dynamikę itd. Oczywiście nie są to różnice rzędu 50%. Szacuje się straty max do 20%. Niestety ta instalka choć tańsza ma swoje wady. I tu znów błąd w myśleniu. Otóż naprawdę trzeba pilnować świec i przewodów WN. wystarczy przebicie na kablach i może zacząć się strzelanie w kolektor ssący. Jeśli jest aluminiowy może np. rozszadzić obudowę filtra powietrza a nawet przestawić rozrząd. To zależy od siły wybuchu. Bywają także inne anomalie. Nie wspomnę już o zwiększonym zużyciu gazu w stosunku do benzyny nawet o 20%. Przy sekwencji(oczywiście dobrze założonej i wykalibrowanej) tych problemów nie będzie. Co do kosztów. Dzisiaj przy spadku cen podzespołó opłaca się zakładać właśnie sekwencję. Różnica między nimi jest niewielka, a późniejsze koszty przy zwykłej instalce są na tyle wysokie, że i tak oddasz te pieniądze. Poza tym dla zakładów lepiej wychodzi się zakładając zwykłą instalkę niż sekwencję, bo przebitka lepsza i można w jeden dzień zrobić więcej aut niż z sekwencją.

Instalacja ZENIT jest przyzwoitą instalką, ale poszukałbym zakładu gdzie zakładają KME lub STAGa.

Przełączanie na gaz.

Tak przy zwykłej, jak i przy sekwencji przełączanie na gaz powinno odbywać się po podgrzaniu gazu przez reduktor. Dzieje się to w trakcie rozgrzewania silnika. I w jednym jak i w drugim przypadku najlepiej silnik rozgrzać do temp. min. 40 stopni i dpoiero przełączyć. I w tej i w tej instalce masz możliwość ustawienia temperatury przełączania. Zakres naogół od 10 do 100 stopni. Jeśli silnik bez bólu będzie pracoiwał przy temp. gazu 10 stopni, to można i tak ustawić. Tyle tylko, że zawsze warto, aby wtryskiwacze benzynowe były smarowane, a to zapewnia praca na benzynie. Dlatego też m.in. zaleca się wyższą temp. przełaczania. W moim aucie ustawione mam na 30 st. i to w zupełności wystarcza.

Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem i rozwiałem jakiekolwiek wątpliwości.

pozdrawiam.

 

Po raz drugi proszę o niewielką zmianę stylu. Niekulturalnym jet traktowanie innych "z góry' i pisanie że "gadają głupoty". Bardzo fajnie, że chcesz podzielić się wiedzą, ale docinki są zupełnie zbędne. - Lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem osobiście porozmawiać z gazownikiem, podpytałem o szczegóły i powiedzial ze jezeli zdecyduje sie na sekwencje to chce zamontowac do mojego auta reduktor "EMMA" i wtryskiwacz "Waltek",załączanie gazu przy temperaturze 30 stopni (nie wiem czy nie zrobilem literowki w nazwach) Zaraz wyjezdzam do nastepnych gazownikow zobacze co powiedza. Do uslyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że lepiej silnik pracuje na sekwencji to jest oczywiście racją, ale z drugiej strony trzeba sobie samemu rozważyć czy jest to warte aż tyle pieniędzy i kiedy i czy wogóle zwrócą się te dużo większe koszty.

Co do jakości instalacji na stagu uważałbym. Miałem staga raz i nigdy więcej nie założe tego. Być może zakład w którym był zakładany źle to zrobił, ale jednak to że szybko się rozregulowywał to nie jest normalne.

A co do świec i przewodów WN to zawsze trzeba o to dbać w samochodzie wszystko jedno na czym się jeździ na gazie czy benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek1984, pewnie masz nienajlepsze doświadczenia ze Stagiem IIgen. Faktycznie pozostawiały mały niedosyt. Stag2L nawet duży. Ogólnie była to namiastka elektroniki serującej jakimikolwiek parametrami. Jeśli chodzi o IVgen. tej firmy to naprawdę jest to udany produkt i zaryzykuję stwierdzenie, że jeden z lepszych i w dodatku tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!