Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane z silnikiem 1,6 8V na LPG


andrzej72

Rekomendowane odpowiedzi

a więc wrocilem z odwiedzin gazowników w bydgoszczy i przekaże Wam co zaproponowali ;)

Przedwszystkim zalecali zamontować sekwencyjna instalacje, a co do instalacji to zaproponowali: ZENIT (cena 2400zl) BRC Sequent 24 (cena 2700zl.) W jedny zakładzie powiedzieli ze "Sirocco" (sory za bledy,ale pisze ze sluchu) bedzie tez bardzo dobra instalacja. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakładałem gaz jakies 7 lat temu. widocznie wtedy były porządne proste instalacje, bo jak czytam o tych rzekomych "problemach" to dochodze do wniosku, że dzisiejse instalacje produkowane są w Chinach na masową skalę. Wiem że macie racje jednak w moim przypadku i paru znajomych (meganki z 96 i 98 roku) nigdy nie spotkałem się z podobnymi problemami, w sumie z żadnymi. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Ja mam taki silniczek. Ostatnio byłem u regulacji zaworów i po tym autko zaczęło mi strasznie szarpać. Na moment traci moc i znów jedzie (straszne szarpanie). Ten od zaworów mówił że trzeba znów wyregulować gaz. Jeden mechanik że gdzieś silnik łapie za dużo powietrza (gdzie może ??).` Autko również na benzynie chodzi jakoś dzownie ale może mi się zdaje. Czy mogę jakoś sprawdzić co się dzieje samemu czy musze autko ostawić gzieś do mechanika ??

Pozdrawiam i licze na pomoc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam 1,6 8V ze zwykłą inst II generacji. marki Lavato czy jakoś tak,. Nie wiem bo osobiście nie zakładałem tylko kupiłem już z instalacją. Moje spostrzeżenia sią następujące: spalanie przy 100km/godz 8,3 l , żadnego szarpania, kichania itp. Auto zarówno na gazie jak i na benzynie spisuje się rewelacyjnie. Jedyny mankament to taki że gdy jade na gazie to wskazówka od temt cieczy chłodzącej potrafi wariować i z 3 kreski spada nagle na drugą, potem się podnosi i znowu szybko opada. Gdy przełączę na benzynę stoi równo na środku. Wie ktoś o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

28mm nie jest złą średnicą do tego silnika. Im mniejsza średnica tym stabilniejsze są obroty. Łatwiej instalację wyregulować ponieważ daje większe podciśnienie na mikserze. Niestety kij ma dwa końce, czyli ogranicza to przekrój dolotu, ale to jest ważne wyłącznie przy otwartej na maxa przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!