Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane z silnikiem 1,6 8V na LPG


andrzej72

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A ja chętnie wysłucham Twoich argumentów i faktów popierających stwierdzenie dot. IIgen w tym silniku.

Twoja wypowiedź wygląda mi na bardzo merytoryczną, po czym wnoszę, że napewno przetestowałeś w tym silniku różne typy instalacji LPG.

Kiedyś na liście dyskusyjnej był artykół użytkownika takiegoż silnika z IIgen, bardzo z niej niezadowolonego. Po wymianie na Blosa pisał wszem, że w tym silniku to tylko i wyłącznie Blos.

Ja dla odmiany nie założyłbym ani jednego ani drugiego.

Skoro IIgen. taka najlepsza, to czemu nie założyć Igen. Będzie jeszcze taniej i tak samo dobrze (na szczęście to już zabronione przepisami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu - oczywiście z zapytaniem.

Mam scenica z 98r 1,6 8V i oczywiście myslę o założeniu instalacji gazowej. No i zaproponowali mi taką instalację za 1900zł : ze zbiornikiem w kole zapasowym :

 

instalacja IV GENERACJI (sekwencyjny wtrysk gazu)

1-Mikroprocesorowy sterownik wtrysku gazu w fazie lotnej STAG 200

2-listwa wtryskowa Valtek albo Rail (wtryskiwacze o rezystancji 3Ω )

3-reduktora Tomasetto

4-zbiornik + wielozawór

 

No i moje pytanie, czy warto, czy się opłaca, a może w tej cenie jest lepsza instalacja sekwencyjna <piwko>

Co myślicie? Czasu mam mało a gaz muszę założyć jak najszybciej (czekają mnie dłuuuuugie wyjazdy służbowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc niekoniecznie o Tobie jonjak. Kilka lat temu na liście Pikurowej był fajny artykuł z masą fotek o wymianie wspomnianej IIgen. na blosa. Kto to pisał już nie pamiętam. Ale to nieważne.

1900zł za IVgen. to dobra cena. Mi za niemal identyczną konfigurację zaproponowano 2100zł. Jedyna różnica to Stag300 i valteki 1Ω. Kiedys za tą cenę to ledwo na IIgen. dało się założyć. Ja bym sie nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Lewy" za opinię. 1900zł to dużo i mało zarazem, ale chyba zaryzykuję i się skuszę. Dają 24mc gwarancji (szkoda :-/ , że dość daleko muszę jechać ok. 70km ale obiecali , że w 6godzin obrobią się z autkiem <piwko> ).

Jakby co to opiszę swoje wrażenia niebawem z instalacji.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We środę też stawiam swoją Megi (1.6 8v 90PS) do zagazowania.

zaproponowali mi podobny zestaw jak koledze wyżej :

- sterownik STAG 4

-listwa wtryskowa Valtek (3ohm)

- reduktor Tomasetto

-zbiornik (chyba 48l) w miejsce koła zapasowego

za całość życzą sobie 1900 zł

Myślę ze cena jest w miarę przystępna i przy obecnej różnicy w cenie Pb/LPG instalacja powinna się zwrócić dość szybko;)

We czwartek będzie pierwsza trasa (300 km) na gazie <piwko>

Pytanie do osób posiadających już instalację: w którym miejscu macie założony guzik od przełączania na LPG ?

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha <piwko>

 

a ja niedawno odebrałem samochód po montażu. wszystko niby jest w porządku tylko kilka razu się zdażyło że po dojechaniu do świateł gdy dośc gwałtownie spadały obroty to zaczynały rytmicznie falowac w zakresie 750 - 500 RPM albo i niżej, tak że silnik prawie przygasał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!