Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowi na Forum


P_r_z_e_m_o

Rekomendowane odpowiedzi

Kochany Adminie !!!

Ponawiam prośbę zablokuj możliwość zakładania nowym użytkownikom nowych tematów.

Niech trochę poczytają dodadzą coś do istniejących wątków.

Niech napiszą co najmniej 10-20 postów, zanim zaczną zakładać nowe tematy .

Poczytają regulamin, możesz im nawet wysyłać na maila jaki podają.

 

Ja jusz PO PROSTU mam DOŚć :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę jest w tym racji ale wtedy taki zdesperowany młodzieniec nastuka ci bzdur w starych tematach co by swój napisać, i błędne koło,

ja proszę np o nie odpowiadanie starszych userów w takich tematach które już były bo po przeniesieniu nie ma to sensu najlepiej wysłać link takiego tematu do któregoś z modów a my wtedy poweźmiemy odpowiednie działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, jeżeli zrobi się odpowiedni limit (np. 20 postów) to wtedy chcąc szybko uzyskać informacje (a wielu tak traktuje forum - jak ASO on-line) będzie musiało skorzystać z wyszukiwarki, co na pewno przyda się w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze bronius, podejrzewam ze malo komu bedzie sie chcialo pisac 20 postow tylko po to zeby zalozyc temat. Mysle ze odsetek osob robiacy w ten sposob nie powinien przekroczyc 15% nowych uzytkowników. Pozostałe 85% uzyje wyszukiwarki, co zaprocentuje zarowno dla nich jak i dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w momencie gdy nic sie nie znajdzie na dany temat ? trzeba będzie i tak pospamować, żeby móc założyć nowy wątek - niebardzo mi się to podoba bo mimo, że jestem "nowy" to wiem na jakich zasadach działa forum i potrafie korzystać z wyszukiwarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proszę np o nie odpowiadanie starszych userów w takich tematach które już były bo po przeniesieniu ...

Ja na poczatku optowalem za rozwiazaniem limitowania (niestety Krzychu zablokowal tamten watek..) postów przez nowych użytkowników ale teraz z braku rozwiazan stosuje metode "Poszukaj na forum" i jak pamietam tytul to go dopisuje. Wczesniej dorzucalem linki, teraz ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja. Nie jestem specjalistą, ale w paru sprawach próbuję coś od siebie przekazać (czasami się mylę, ale dzięki temu mam bogatszą wiedzę i staram się nią podzielić z innymi). Kto pyta nie błądzi.

Najlepszą opcją by było, aby każdy rejestrujący się user musiał w swoim pierwszym poście przepisać cały regulamin, ale od kiedy BG wprowadził Ctrl+C i Ctrl+V to nie jest to takie proste.

Współczuję dla Krzycha, który to wszystko zbiera do całokształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie cała ta dyskusja jest do wywalenia w kosz. nie można kogoś ograniczać tylko z powodu że jest "nowy". Spam to kwestia kultury wew. i nic na to ograniczeniami nie poradzicie. Jeżeli forum jest zgrane a za takie je uważam, po prostu zignorujemy takiego człeka lub sie mu napisze kilka krótkich słów. Sądze , że więcej zdziałamy pilnując porządku niż obejmując go w ramy, ramki, rameczki bo po pewnym czasie zauważymy że piszemy w okręgu 20 osób a nie to jest celem FORUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi tu nie chodzi o spam, na całe szczęście jak na razie nie trafia się.

Tu chodzi o to, że nowi nie wykorzystują opcji szukaj, tylko klepią od razu nowy temat.

Po za tym "caps lock", no i gramatyka i interpunkcja.

CL to jeszcze wytrzymam, ale jak nie wiem co gość pisze w poście to już zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem nowy, ale uważam że powinno się coś z tym zrobić. Ja na forum zapisałem się jeszcze przed zakupem Meganki, przywitałem się i przeczytałem chyba całe forum. Post po poście, temat po temacie, strona po stronie i dzięki temu podczas zakupu auta widziałem na co zwrócić uwagę, czego sie mogę spodziewać po aucie, jakie wydatki mnie czekają.

Niestety dużo osób idzie na łatwizne i tego nie robi. Żąda odpowiedzi na zadane pytanie i znika. Mój kolega kupił sobie Golfa za 2.000zł i chciał się zapisać na forum tylko po to by się zapytać czy jego silnik jest bezkolizyjny i czy ma wymieniać rozrząd czy nie. Niestety nie przeszedł weryfikacji, bo nie chciało mu się zejść i pstryknąć zdjęcia Golfowi. Gdyby nie to zdjęcie, zadałby pytanie, przeczytałby odpowiedź i bez słowa dziękuję zniknąłby aż do następnego pytania.

Często oglądam profile nowych osób i zazwyczaj jest tak, że na forum jest 2-3 minuty, tyle ile zajeło mu napisanie pytania. Nawet nie skorzystał z opcji SZUKAJ. Przykład

 

Co proponuję? Podczas weryfikacji jedno z pytań "czy posiada Megane". Jak tak to prosimy o fotke,a jak nie to zakaz pisania przez tydzień czy dwa, tylko szukajka. Może też być opłata np. 5zł na serwer albo na kiełbaski w Borkach. 5 zł za jedno pytanie? To wole podjechać do mechanika bo mnie taniej wyjdzie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!