Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane strzela na gazie


wojas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moja meganką, kupiłem ją jakieś 3 mies temu i od początku strzela na gazie. Silnik 1.6 90KM . przy jeździe na niskich obrotach po gwałtownym dodaniu gazu silnik strzela gazem w filtrze powierza. Wymieniłem świece i przewody i trochę się poprawiło,ale nadal zdarza mu się strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa cewka załatwi sprawę(najlepiej obie),reduktor można zregenerować w następnej kolejności.

 

To że auto na benzynie w miarę jeździ nie oznacza że cewki są na 100% sprawne,uszkodzona cewka będzie w przyszłości powodować szarpanie lub przymulnie również na benzynie.

Po wymianie samochód powinien odzyskacć moc i znacznie mniej palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy podepnę się pod temat, umie też strzela na ogół na niskich ale i też potrafi kichnąć przy 130km/h (na benzynie szarpie) jak porządnie przegaruje to jedzie normalnie i po jakichś kilku kilometrach to samo. Jakieś pomysły panowie?

Kable WN i świece nowe, cewki w listopadzie 2012 wymienione.

Edytowane przez Włodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Słownik ortograficzny

Po 2 Reset sterownika silnika i odłączenie elektroniki LPG z zakręceniem wielo-zaworu na butli, jazda na samej PB kilkanaście km.

Po 3 JEŚLI NA PB znikną szarpania to jazda do gazownika na wymianę/regenerację parownika i ustawienie map gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam podobny problem. Strzelało podczas wkręcania na obroty przy maksymalnym otwarciu przepustnicy w okolicach filtra powietrza. Wymieniłem świece i jest o niebo lepiej ale jak go zduszę to lubi sobie strzelić. Wymieniłem przewody, okazało się że oczywiście do mojej wersji jest inna fajka przy cewkach i przewody mimo, że takiej samej jakości jak za 80zł kosztowały dwa razy tyle. Wygląda na to, że przewody rozwiązały problem gaśnięcia na gazie do póki silnik się nie rozgrzeje, jednak strzela nadal. Dzisiaj jak jechałem na gazie to brakowało mocy. Silnik nie kręcił się do max obrotów tylko mniej więcej do połowy. Tak w ogóle to mam wrażenie, że mój szrot pali trochę za dużo. Na benzynie działa prawidłowo. Dodam jeszcze, że na biegu jałowym mam 700obr a na beznynie 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzelała bo brała lewe powietrze (dlatego radziłbym sprawdzić czy wszystko pod maską masz szczelne - czy przykładowo nie zsuneła się gdzieś obejma i nie dostaje się powietrze do układu). Co do mocy - polecam sprawdzić cewki, nie wiem jak to u Ciebie wygląda, ale u mnie są 2 podwójne (przy padniętej jednej, po jej wypięciu nie było różnicy w pracy silnika, który pracował porównywalnie do silnika cinquecento - sam dźwięk jak i moc, której brak był okrutnie odczuwalny, były bardzo podobne jak w fiaciku).

Kiedy robiłeś przegląd instalacji, wymianę filtrów? Warto może się wybrać do dobrego gazownika żeby obejrzał autko, podpiął pod komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!