Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy w Megance po VINIE sprawdzę historię aut


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - od dwóch dni przesiadłem się z " króla szos " Mondka do królewny meganki kombi 1.4 16 V z sekwencją ( nie wiem jeszcze jaką ) :) . zakupiłem ją z książką - ale wpisy są tam raczej lekko niespójne z licznikiem - dlatego chciałbym dowiedzieć się od szanownych kolegów czy jest jakaś stronka ewentualnie czy musze zadzwonić do ASO aby po VINIE dowiedzieć się historii ayta . I ile w ASO to kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jesli cos bylo robione na GWARANCJI, po gwarancji niestety nie

nie tak do końca. W sieci Renault ASO serwisujące (ale tylko te, inne nie ma do tego dostępu) auto ma całą historię napraw. Nawet wymianę żarówki, nawet po gwarancji - jeżeli zsotało na tę usługę wystawione zlecenie. Jeżeli auto było serwisowane w różnych ASO tej marki - w nich należałoby sprawdzić.

Renault to nie Toyota, że historia samochodu jest w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sornat, :-( przepraszam, przeoczyłem, to było ostatni raz i więcej się to nie powtórzy :)

 

[ Dodano: 2007-08-15, 12:03 ]

Danielossss, grupa WV i Toyota (są inne ale nie pamietam) w przeciwieństwie do Renault mają dostęp do sieci serwisowej. W każdym serwisie sprawdzisz historię serwisową auta.Z tym czy fachowcom chce sie akurat grzebać w kompie. Czasami wystarczy dowód rejestracyjny i dowód osobisty a czasami (tak robią w WV) chcą podanie. Ale to już indywidualnie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cos bylo robione na GWARANCJI, po gwarancji niestety nie

nie tak do końca. W sieci Renault ASO serwisujące (ale tylko te, inne nie ma do tego dostępu) auto ma całą historię napraw. Nawet wymianę żarówki, nawet po gwarancji - jeżeli zsotało na tę usługę wystawione zlecenie. Jeżeli auto było serwisowane w różnych ASO tej marki - w nich należałoby sprawdzić.

Renault to nie Toyota, że historia samochodu jest w sieci.

Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. ASO (przynajmniej w moim mieście) ma całą historię mojego samochodu pochodzącego z Francji. Kierownik serwisu poinformował mnie co i kiedy było wymieniane. Chyba, że ów człowiek ma zdolności twórcze i w mgnieniu oka wymyśla różne historyjki :). To chyba była jedyna pozytywna rzecz jaka spotkała mnie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z baad74 i czarek

Po podaniu VIN podano mi całą historie napraw przeprowadzanych w ASO ( tych po gwarancji również)

Także nie jest prawdą iż RENAULT nie posiada sieci na Europę z informacjami o samochodach servisowanych w ich stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym twierdzeniem
Zgadzam się z baad74 i czarek

każdy ma swoje zdanie i swoje spostrzeżenia. Jeżdżąc kilka lat "renówkami" i serwisując w ASO mam zgoła inne doświadczenia. Ale nie będę się kłócił. Macie Panowie rację.

I jeszcze mam prośbę. Możecie podać adresy tych serwisów ? Jeżeli tak jest jak mówicie to może w końcu i ja sprawdzę historię serwisową mojej megi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam z francji sprowadzone i po numerkach mi powiedzieli co bylo robione , byly problemy z pasami z tylu i jakies plastiki w podnosniku szyb zostalo to naprawione i nawet mi powiedzieli w jakim servisie we francji .pozdrawiam

 

no tak tylko ze to sa standardowe akcje serwisowe renault (chodzi o oslone linki przy podnosniku szyb) i to bylo pewnie robione ale na GWARANCJI... lub tez klient zostal wezwany na podstawie noty technicznej ktora do takowej usterki istnieje, wiec to ma prawo w systemie istniec bo taka nota to tez rodzaj "naprawy gwarancyjnej"

 

nie chce sie tu spierac ale ja przed zakupem mojej MEGII sprawdzalem kilka egz. megane II w kilku ASO (w kilku miejscach w Polsce - dokladnie 5) i w zadnym ale to zadnym nie powiedzieli mi nic wiecej niz poza tym co bylo robione na gwarancji.. wyjatkiem jest sytuacja gdy dotarlem do ASO w ktorym przeglady pogwarancyjne byly robione...

aha no i 2 byly z Francji i tez nic wiecej mi nie poweidzieli.. nie wiem moze to kwestia serwisu... moze niefart mialem, albo moze ten mechanik sypnal z rekawa... moze tak moze nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!