Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opinie o Megane 1.6i


thomash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany takim autem:

http://otomoto.pl/renault-megane-1-6i-gaz-...-C17447532.html

 

Co możecie o nim powiedzieć (przebiegu nie podał ale postaram się dowiedzieć)?

- Trochę poczytałem i wydaje mi się, że przed 1999r silniki 1.6 miały 75 albo 90hp, był jakiś model tak jak w aukcji z 105/107hp ?

- Jak te silniki znoszą gaz ?

- Na co zwrócić szczególnie uwagę przy oglądaniu samochodu ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak <szukaj> Ja mam Megaule z 96r z silnikiem 1.6 75KM. Jestem z niej bardzo zadowolony od 2 lat nie byłem z nią na warsztacie z poważnymi usterkami. A pojawiałem sie tylko po to żeby wymienić Olej ( 10w40 ), Jest to auto tanie w utrzymaniu, i ekonomiczne. Zamontowałem również gaz jakiś czas po zakupie. Zwykła II generacja. spalanie gazu teraz mi wyszło na trasie-miasto 8.5l/100km, latem wychodzi koło 7,8-8.0. Na autostradzie 6,8l/100km wyszło. Również nic z silnikiem się nie dzieje, prócz wizyt co jakiś czas na wymianie filterka gazu. A co do zwrócenia uwagi to hmm : napewno rdze zobacz na nadkolach, w silniku czy olej nie cieknie nigdzie, przednie zawieszenie ( czesto wybijają sie gumy na wahaczach i na łacznikach stabilizatora, niektórzy narzekają na padające cewki zapłonowe albo zamienniki są tanie ( sam wymieniłem jedną sztukę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oglądaniu nadwozia zwróc uwagę na tylne nadkola i progi, szczególnie miejsca gdzie wkłada się lewarek do podnoszenia auta. Mogą byc wgniecenia. To są miejsca gdzie najszybciej Meg zaczyna rdzewiec. Również belka usztywniająca podwozie w tym roczniku może byc przerdzewiała na wylot. Jeśli masz trochę więcej kasy szukaj Megi po liftingu, na nie była dłuższa gwarancja na perforację do 12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym baaardzo dokładnie obejrzał to auto. Wydaje mi się, że jest za tanie (jak na zarejestrowane i z sekwencyjnym gazem (a może tylko jest napisane, ze sekwencyjny)). Nie podany przebieg może oznaczać, ze jest on wysoki. Do tego brak zdjęć wnętrza. Poza tym było coś robione z progami (może tylko konserwacja). Jakoś dziwnie ciasno spasowana tylna klapa (a może się czepiam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!