Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic czy kombi o to jest pytanie


wrozamet

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczow,na wasze forum trafiam zupełnie przypadkowo bo raczej fanem reno nie byłem.Niebawem zamierzam zmienic autko ,celowałem w vw pasat b4 19,tdi wzglednie golf 3 tdi z ostatniego wypustu,ku mojemu zdziwienu w tej samej cenie lub nieznacznie wiekszej , mozna nabyc jak sie wydaje ładną megane lub scenika z lat 99,2000. Mysle ze koszty czescie zamiennych jak i pewno trwałosc nieco odbiegają, jednak wyzszy komfort i wizain przemawiają na korzyc francuza.Z tego co zaczytałem silnik napewno bedzie 1,9dti. Niestety niechce sie stresowac jak w przypadku poprzedniej astry 2,0dti czy wróce do domu z zatartą pompą wtryskową.Głownym czynnikiem przed zakupem jest koszt auta a dalej paliwa,nie ukrywam ze scenik niewątpliwie jest przyjemniejszy dla oka lecz chyba pali wiecej od megane combi.Zapraszam do dyskusji osoby które stoją przed zakupem ,zakupiły, były w posiadaniu oby dwóch modeli ,Za i przeciw

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie scenic jest droższy w zakupie niż megane, co do spalania, to wg mnie różnice będą nieznaczne. Jak będziesz szukał auta, to kupuj to które będzie w lepszym stanie. Moja megi kosztowała 500 euro taniej od scenika, którego teściu przywiózł parę tygodni później, przy tym stan scenika był dużo gorszy, a przebieg ponad dwa razy wyższy. Jedyne co było na plus scenica to lepsze wyposażenie. Co do silników to oba miały 1.9 dTi 98KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest chyba dość oczywista - jeśli potrzebujesz przestrzeni i funkcjonalności jaką daje scenic to kupuj scenica. Jeśli wystarczy ci duży bagażnik kombi to kupuj kombi. No i jak pisze slawskip kombi jest sporo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się nieco zdziwić co do spalania: miałem przez 3,5 roku Scenika 1.6 16V i średnie spalanie miesciło mi się w przedziale 8,7-9,5l/100km. a nie jeździłem nim po emerycku tylko tak jak powinno jeździć się benzynowym samochodem z takim silnikiem.

 

Koszty części i robocizny uważam za znośne (komplet rozrządu z pompą wody, świecami, olejem, filtrami itp. z fakturą wyszedł mi ok. 1500zł). Samochód bardzo dynamiczny, wygodny, dobrze się prowadzi. Sugerowałbym szukanie egzemplarzy z phase II czyli poliftingowych, ceny na dzień dzisiejszy już nie są zatrważające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Scenica. Napewno komfort jazdy dla ciebie i osób siedzących z tyłu dużo większy niż w przypadku kombi nie mówiąc o tych wynalazkach typu Passat czy Golf...

Silnik 1.9 dti pali 6-7l po mieście, przy włączonej klimie więc tragedi nie ma jak na takie gabaryty auta. Uważam że spokojnie możesz kupić... Części zamienne sa w podobnych cenach jak do passat b4 bo zamienników jest sporo a jak popatrzymy na oryginalne to naprawdę podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo posiadania kombi sam bym kupił Scenica. Niestety z powodu niskiego garażu i zjazdu w dół pod kątem Scenic po prostu mi się nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 m. Takie były przepisy budowlane w 1973 r kiedy był budowany dom, pod którym w piwnicy mam garaż. Drzwi do garażu mają 1,7m a zjazd jest pod kątem. I z tym trzeba żyć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!