Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

meganka do oceny


saab12

Rekomendowane odpowiedzi

Z Austrii..:P) Nie ma mowy o przebiegu....nie spotkałem tam jeszcze 6-7 letniego diesla żeby miał mniej niż 200 tys...Tak średnio Audi, Golf, Skoda 2000 -2004 rok przebiegi tak oryginalne 250 do 400 tys.......ale Austryjacy wierzą w serwis i tylko to ich plus..Tam nikt nie kupuje diesla na wycieczki po bułki, traktują diesla jak woła roboczego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziebice1

Mi się nie podoba spasowanie tylniej klapy z nadwoziem (może się nie znam) piszę dlatego o tej klapie ponieważ jak kupowałem swoją cztery lata temu byłem cały w skowronkach a potem wyszło że był bity w tył i żle spasowali,wejż na oględziny kogoś kto nie będzie tak podjarany zakupem nowego żelaza jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak abstrahując od tego ogłoszenia, na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie 1.9dti. zaznaczę że zależałoby mi na dobrym stanie technicznym. Czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia zużycia sprężarki? tak by po 10 tys nie padała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie i z doświadczenia wiem że nawet najsprawniejsza sprężarka potrafi klęknąć nawet po 500 km.....nowe czy po regeneracji, jak i fabryczne.....w 80 % padają ze względu na coś co je uszkadza, jest jakiś powód, przyczyna awarii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o przebiegu....nie spotkałem tam jeszcze 6-7 letniego diesla żeby miał mniej niż 200 tys.

Pierdoły kolego pleciesz albo jeszcze niewiele spotkałeś.

Przykład, mój starszy Sceniol. Auto z roku 1997, zakupiony w 2006 roku czyli dziewięcioletnie i właśnie z Austrii, dokładnie z okolic Wiednia z przebiegiem 164 tys. km. Rozbieżność pomiędzy stanem licznika i zapisami w bazie Renaulta czego nie mogłem się doszukać, to około 10 tys. km czyli detal, z powodu którego nie warto z licznikiem się bawić. Mógł być poza ASO serwisowany. Albo tak jak przytrafiło mi się ze sceniolem drugim, błędnie zostały dane w bazę wprowadzone.

Na przegląd przed zakupem przyjechałem autem z przebiegiem ponad 119 tys. km, a do systemu serwisant wprowadzał przebieg chyba ze swojej krótkiej pamięci i wpisał 111 tys. Czyli zgubił 8 tys km, o czym dowiedziałem się dopiero odbierając wydruki. Niestety zmienić już tego ponoć nie można co zostało wprowadzone. Kilka dni później odstawiłem to auto do serwisu na przegląd przy 120 tys. km. Wychodzi na to, że w kilka dni auto przeleciało prawie 9 tys. km, podczas gdy faktycznie zrobiło 200km.

Kiedyś też ktoś może przypuszczać, że coś zostało skręcone, a to tylko nieuwaga pracownika ASO była przyczyną błędnego wpisu w bazę.

Z historii tego wcześniejszego sceniola, zakupionego w Austrii wynika, że silnik był rozbierany z powodu uszkodzenia uszczelki pod głowicą i przedostania się oleju do układu chłodzenia. Głowica została wymieniona na nową, a układy smarowania i chłodzenia wyczyszczone, przepłukane i zalane świeżymi płynami. Zmieniono też z tej przyczyny termostat i rozrząd. Nawet i tu odpukać !!!! turbo jest jeszcze oryginalne.

Dodam, że ten sceniol dopiero od niedawna ma nieznacznie przekroczone 200 tys. km. Tak więc proszę ostrożnie z tym genaralizowaniem, czasami można się pomylić.

W Austrii, czy też innych krajach zachodniej Europy, ludzie też chodzą do pracy i nie mają czasu by stale kilometry nawijać. Czasami nawet, pomimo, że mają auto lub kilka, do pracy jadą na rowerze, bo mają na tyle blisko, że nie warto czasu w korkach w aucie tracić. Nawet po te przysłowiowe bułki na rowerze jest szybciej, jak autem na parking i później z buta na zakupy. A dlaczego kupują diesle w takim razie :P No bo czasami też mają wyjazd na weekend lub urlop, a tu diesel jest jak znalazł. No ale ile tych wyjazdów jest w roku, by te domniemane miliony kilometrów przekręcać? Czasami jako drugie auto jest mała benzynka, właśnie do śmigania po mieście w niepogodę, lub po tygodniowe zakupy do marketu. Tak więc trochę realizmu w postrzeganiu rzeczywistości życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!