Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 1.6i expression - prośba o opinię.


rafalhammer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeszcze niedawno myślałem, że Renaulta trzeba omijać szerokim łukiem. Z błędu wyprowadził mnie znajomy, który ma już drugiego Meganea. Poczytałem i okazuje się, że wiele osób chwali sobie zakup Megane I. Może ktoś podpowie czy egzemplarz taki jak w poniższym ogłoszeniu jest wart uwagi.

 

http://otomoto.pl/renault-megane-1-6iexpre...-C17628196.html

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda sympatycznie, ale: Zastanawia mnie dlaczego oszroniała wnęka drzwi i deska na zdjęciu 5. Świadczy to o nieszczelności na lewym słupku. Może być to wynik kolizji. Jeśli byś pojechał i oglądał auto to zwróć uwagę na te elementy. Sprawdź daty produkcji na wszystkich szybach powinny być takie same. Poza tym brak zdjęć komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja sprzedawcy zaczyna podpadać już pod tamtejsze zagłębie handlarskie, także solidna dawka nieufności i najlepiej ktoś mniej chętny na auto (patrzący obiektywnie) zalecane.

Poza tym nie tak łatwo tam o mechanika nie mającego jakichkolwiek powiązań ze sprzedającym.

Na koniec anegdotka. Znajomy gdzieś w tamtych okolicach znalazł cytrynę C4, która miała być po lekkiej stłuczce, a finalnie okazało się, że auto stoi pod warsztatem blacharskim i jest dość solidnie obite :P

 

Zastanawia mnie dlaczego oszroniała wnęka drzwi i deska na zdjęciu 5

Na 7 zdjęciu też chyba coś widać, na połączeniu panelu z przyciskami i klapki bezpieczników.

Oj wałek to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafne spostrzeżenie z tymi drzwiami. Spodziewałem się, że coś znajdziecie bo ogłoszenie jest zbyt ładne by mogło być OK. Zaletą auta jest dobre wyposażenie. Na skórze jakoś bardzo mi nie zależy ale widziałem takie fotele w Toruniu w Megane z 2002 i są bardzo fajne jak na auto z takiego rocznika.

 

Od jakiegoś czasu myślę, żeby kupić auto ale ciągle nie wiem jakie. Jak pisałem znajomy polecił mi Megan więc się zainteresowałem i spodobało mi się. Pewnie bym coś kupił tylko od kogo? O handlarzach przeczytałem już tyle złego, że głowa pęka. Nikt znajomy nie sprzedaje, poza tym sporo jest kiepskich egzemplarzy.

 

Chyba, że macie coś godnego polecenia? A może polecacie jakieś inne Renault? Interesują mnie raczej z dużym bagażnikiem, bo żona na to nalega.

 

Wspomniany znajomy powiedział mi żebym oglądał Megane I ale tylko roczniki 2002. Doczytałem, że są też z 2003. Chodzi o to, że podobno auta produkowane w tych latach mają lepiej zrobione zawieszenie z tyłu. O co dokładnie chodzi nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!