Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka sekwencja?


Easy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kolegów, którzy maja u siebie w autach, albo maja o tym jakies pojecie.

 

Ostatnio zaczalem duzo wiecej jezdzic i zastanawiam sie nad gazem.

Jakie sa koszta?

Jaka instalacje polecacie do mojego silnika?

Na co powinienem zwrocic uwage przy wyborze jak i przy montazu?

Czy da sie do MIPHII podlaczyc instalacje pod wskaznik paliwa (fabryczny)?

 

Z gory dzieki za wszystkie rady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszta - 2500-3500

Polecana - każdy poleci taką jaką użytkuje

Na co zwrócić uwagę - na wszystko co sie zauważy

Czy da sie podłączyć wskaźnik - tak oczywiście, pod warunkiem, że bedzie sie komuś chciało z tym pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest Lovato Fast, ale nie polecam. Nie dlatego, że mam z nią kłopoty (chyba po 50 kkm wymieniłem dopiero filtry- bo przeczytałem na necie, że trzeba co 10 kkm ;-) ) nie polecam dlatego, że jest mało popularna. Jak miałem kłopot ze świecami to szukałem na początku przyczyn w LPG i jeździłem do kilkunastu gaziarzy w Olsztynie z pytaniem czy potrafią coś zaradzić i niestety nik nie potrafił mi pomóc (wszyscy oczywiście chcieli zmieniać filtry) ale ja oczekiwałem diagnostyki oprogramowaniem. Kupiłem więc kabel do centralki i znalazłem oprogramowanie (u dziadka na strychu ;-) ). Poczytałem, potestowałem (kilka razy tak ustawiłem na początku, że po przełączeniu na LPG silnik gasł) i teraz już wiem, że instalacja śmiga i śmigała OK. Fajna sprawa wiedzieć co w zasilaniu silnika piszczy.

 

Easy, trochę się rozpisałem, ale w sumie chciałem jedno przekazać:

Jak coś założysz to sprawdź wcześniej jakim kosztem możesz sam się do tego potem podpiąć (w celu diagnostyki, tuningu i przekazania logów np na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Jedna rada. Nie zakładaj BRC czy LandiRenzo. Poszukaj najlepiej polskiego komputera. Większość zakładów ma oprogramowanie i w większości wiedzą o co chodzi. Poza tym są naprawdę niezłe.

Jeśli chodzi o wskazania gazu na wskaźniku paliwa bawiłem się w to. Udało mi się to połowicznie zrobić, ale wykorzystałem weskaźnik poziomu gazu od holenderskiej instalki. Nie chodził tak jakbym sobie tego życzył.

Słyszałem i nie wiem ile w tym prawdy, że w Toruniu gość ma w przedaży wielozawory z elektroniką, która pozwala na podpięcie się do wskaźnika i ponoć działa OK. ale nie sprawdzałem i nie mam pewności. Mówię, że słyszałem. Trzeba poszukać i podzwonić.

Jedno jest pewne. Rezerwa może ci się zapalać nawet przy pełnym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy, pierwsza sprawa to zastanów sie jakim kosztem chcesz to zrobić, bo jeżeli myślisz o wydaniu 2500 to instalacji BRC czy Landi nie założysz, druga rzecz równorzędna to jest to czy będziesz sam sie z nią bawić i przy niej grzebać - jeżeli tak to słuchaj rady Danielossss'a i załóz coś popularnego. Ale powtórze coś co już było napisane w związku z LPG - Model instalacji jest ważny ale ważniejsze jest żebyś zakładał gaz u dobrego gazownika :)

 

Pytam z ciekawości: Czemu chcesz podłączyć sie do orginalnego wskaźnika? Przecież wskazania gazu nie są mocno dokładne i zależa od wielu czynników więc wskazówka nie będzie stać równo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownika mam dobrego, zalozy mi po znajomosci, a z racji tego ze i pracuje w duzym warsztacie to ma duzo znizek na czesci, mysle ze cos dobreko lykne w okolicach 2500 - 3000 zł. Chociaz koszta nie sa tutaj najwazniejsza sprawa, ma dzialac, jak mam zaplacic 500 zł wiecej a wiedzieć ze jest mniejsze prawdopodobienstwo wystepowania problemow to wole dolozyc ta kaske.

 

Co do wskaznika, to nie chce miec jakiegos doklejonego gdzies pod kierownica czy gdzies plastikowego pudelka. A skoro da sie to zrobic w Megane, a ten moj znajomy powiedzial ze jak sie bedzie dalo (w samochodzie, bo w instalacji sie da) to mi to zrobi, wiec czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy - nie zawsze jak się zapłaci drożej będzie lepiej - tak było w moim przypadku najpierw sekwencja teraz II generacja - 800 zł taniej o niebo lepiej już przejechałem 6000km poprzednio na sekwencji 3000km i same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Scenica 1,6 16V rp. 2000.W styczniu ubiegłego roku wlaściciel poprzedni założył instalację BRC Sequent 24. Ja samochód kupiłem dwa dni przed wyjazdem na wczasy, wymieniłem filtry na gazie. Od montażu na gazie auto ma przejechane 15 tys. km. Ogólnie to niby wszystko gra, lecz zdarzyło mi sie w przeciągu dwóch tygodni kiedy go użytkuję, że samochód po wyłączeniu silnika nie" przełączył" sie na benzynę i aby go uruchomić należało samemu przełączyć ręcznie na benzynę a następnie na gaz i wszystko grało.

Następna przypadłośc to fakt,że równiez kilkakrotnie przy hamowaniu na biegu , po wrzuceniu na luz silnik na gazie gaśnie. Objaw jest taki jakby odcięty został dopływ gazu. Po ponownym uruchomieniu kluczykiem instalacja pracuje normalnie. Niby nie jest to uciążliwe, lecz raz zgasł mi na łuku drogi przy zjeździe w dół i sytuacja nie była fajna. POza tym to przy tankowaniu gazu na niektórych stacjach zawór napełniania "odbija" czyli zamyka dopływ a na niektórych nie " odbija". Czy jest to wina zaworu, czy też przyczyna jest inna. Jakie mogą byc tego przyczyny i w czym należy " grzebać" aby usunać te wady. Widzę, że są ludzie którzy sie na tym znaja i byc może bedziecie wstanie mi cos doradzić.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Jeśli chodzi o "odbijanie" to czasem tak się dzieje. Generalnie brak odbicia pojawia się przy nowych instalkach i po kilku tankowaniach przechodzi. Czasem coś się zawiesi w wielozaworze i nie odbije. Nie należy się tym przejmować. Teoretycznie nie jest to uzależnione od stacji. Generalnie trzebaby wyjąć wielozawór i go oblukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to nie od stacji tez jest uzaleznione?? na roznych stacjach moze odbijac w roznych mometach ze wzgledu na roznice cisnien np po zatankowaniu 40l na jednej lub 45l na drugiej jesli po zatankowaniu 42l wystraszysz sie i recznie przerwiesz tankowanie a zawor na tej stacji odbil by dopiero na 44l to wtedy stacja tez sie liczy naj lepiej w miare mozliwosci tankowac zawsze na jednej stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź jaka to była instalacja

 

Gaz Tech 604 S - tak sie zwała teraz mam Detec Super tej samej firmy D.T Gas - problemy to duże spalanie 12 L a jak ustawili na mniejsze to szarpanie gaśniecie silnika na wolnych obrotach. Tłumaczyli się że niezbyt równe czasy wtrysku na benzynie były - ale szef na koniec uczciwe powiedział że nie są wstanie stwierdzić czy błąd tkwi po stronie samochodu czy źle założyli instalacje - twierdził że 2 meganki w moim mieście jeżdżą na takim i jest w porządku. Teraz jest zero problemu spalanie średnie 8,2 i jak napisałem troszkę już na tej instalacji zrobiłem - denerwuje mnie za to przełączanie na gaz i to szarpnięcie ale tak już musi być (chyba że przygazuje mu na postoju ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz Tech 604 S - tak sie zwała teraz mam Detec Super tej samej firmy D.T Gas

 

Ogólnie nikomu bym tej firmy nie polecił, choć program do ustawiania parametrów instalacji zrobili bardzo kolorowy :) Chyba Disney Studio im pomagał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

A ja mam sekwencję BRC i jestem w miarę zadowolony-bo robiłem w renomowanym zakładzie.Na początku myślałem że jest taki sobie(zakład) ale jak zobaczyłem inne chałtury to dziękowałem Bogu za swój.Słyszałem że jak zakładać to waszystko od a do z jednej firmy-tak mam.Zadowolony jestem choć na początu ok miesiąc się docierał i wyszły wszystkie niedomagania samochodu (a to lambda,świece,filtry).ogólnie polecam.Mam od 2 miesięcy zrobiłem 9 tys.,spalanie 9l.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!