Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka sekwencja?


Easy

Rekomendowane odpowiedzi

[Cięcie]

Dlaczego bzdura,funkcjonalnie same zalety (np.obsługa,a jak się dobrze wybierze to i jakość);-)Nie jetem wyrocznią,a i niewiele się znam ,ale nie roszczę sobie żadnych pretensji,a to jest dyskusja,więc może trochę mniej agresywnie Gazmajster.

Jakoś inni,starsi forumowicze (vide Lewy) potrafią zwrócić uwagę bardziej subtelnie.

pozdrawiam

 

Proszę się stosować do regulaminu i nie cytować całości postów jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nimi. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

To nie jest brutalna odpowiedź lecz dokładna. Kupowanie sprzętu AV tej samej firmy ze względu na jakość i walory nie ma najmniejszego sensu. Dokładając do tego różnice cenowe jest już absurdem. Jedyna korzyść to mniej pilotów do obsługi. Nawet design często nie pasuje.

A wracając do tematu. Jeśli tej samej firmy to konia z rzędem temu, kto kupi zbiornik BRC i jaki miałby wpływ na jakość instalacji ni wspominając już o cenie. Poza tym nikt nie produkuje zestawów. Jeśli już to kooperanci dostarczają albo podzespoły albo gotowe elementy. Więc i tak nie będzie jednej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GazMajster, nie można traktować wszystkiego w kategoriach czarno-białe. Są rzeczy które trzeba kupować jednej firmy, należy kupować jednej firmy, powinno sie kupować jednej firmy, lub nie ma to znaczenia. mantev-owi, po prostu w warsztacie zamontowali kompletny zestaw do którego dodali zawór firmy Y i butle firmy X - co robi sie przy dowolnej instalacji.

I nie ma znaczenia że podzespoły robią różne firmy bo zestaw jest testowany i sygnowany przez BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GazMajster co do jakości instalacji firmy BRC możesz mieć zastrzeżenia (zakładam ze posiadane doświadczene na to wskazuje), ale firma ta jako jedyna z nielicznych dostarcza instalacje do silników zasilanych w sposób "bezpośredni". Czego nie da się powiedzieć o innych producentach (nawet holenderskich). Uważam, że instalacja BRC jest dobrym wyborem, oczywiście dobrze zamontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja do mojej renaty (megane I 1,6 16V 2002) przed dwoma miesiacami założyłem BRC Sequent 24 i jestem bardzo zadowolony. Zrobiłem juz około 4kkm i żadnych kłopotów. Pali około 9L/100, jazda mieszana prawie cały czas z klimą. Za instalkę płaciłem 2500PLN (butla w kole). Była to cena promcyjna, obowiązywała w czerwcu. Teraz taka instalacja kosztuje chyba 2800 co chyba i tak jest dobrą ceną. A zakład jest w Radzionkowie.

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po bardzo długich przemyśleniach i za namowa kolegi w końcu założyłem do swojej megi instalację BRC Seqent 24 w lipcu i jestem zadowolony w mieście narazie 9,3l/100 i żadnych kłopotów, jedyny mankament to że 3 razy nabili mi na stacji 40l, w warsztacie powiedzieli że jest to wina zaworu- wyjeździć do pusta i wymienią i powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też w innym samochodzie mam BRC i od lat działa odpukać bez zarzutu i awarii. Może opinia jaką wielokrotnie powtarza GazMajster wynika z dużej ilości aut jeżdzących na tej instalacji? Kiedyś też najczęściej psuły się Polonezy i Fiaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
firma ta jako jedyna z nielicznych dostarcza instalacje do silników zasilanych w sposób "bezpośredni". Czego nie da się powiedzieć o innych producentach (nawet holenderskich).
Nie wiem o co ci dokładnie chodzi, ale mam Mitsubishi z silnikiem GDI i do takiego silnika instalacje tylko z wtryskiem gazu w fazie ciekłej !!! W GDI (FSI u VW) nie ma sensu zakładać lpg, bo nieuniknione problemy z PB-wtryskami pochłoną oszczędności. Podwyższona temp spalania powoduje nagrzewanie się wtryskiwaczy (od "obudowy" komory spalania) i bez "chłodzenia" przepływającym paliwem po prostu mogą się zapiec i problemy gotowe. Koszt instalacji minimum 7 tys a wymiana wtryskiwaczy w GDI to ok. 10 tys z ASO !!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bm639, poczytaj sobie http://www.brc.it/default.aspx?page=19&lang=en

Jeżeli uważasz, że się nie znają to napisz do nich podając im identyczne argumenty co tutaj na forum. Zapewne uwzględnią je, jednocześnie dziękując Ci za zainteresowanie się ich produktem.

A propos. Paliwo nie chłodzi. Konstrukcja systemu zasilania paliwem nie pozwala na wykorzystywanie go do celów odprowadzenia ciepła. W tym przypadku od czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper, niestety link nie działa. Domyslam się, że jest tam jakiś opis instalki do silników z wtryskiem bezpośrednim. NIestety ta dziedzina jest w duzych powijakach. Niby mozna założyć Vgen. i powinno to działać. Teoretycznie i IVgen zadziała. Jednak bm639 ma rację. Wtryskiwacze w komorze zpalania nie wytrzymają długiej pracy silnika przy ich bezczynności. To nie jest zwykła listwa wtryskowa montowana na kolektorze. Tu wtryskiwacz ma kontakt z komorą spalania. Jeśli nie bedzie przepływało przez niego paliwo w czasie przacy silnika to kłopoty nieuniknione.

Jeśli masz TVN Turbo to obejrzyj w tym tygodniu Turbo Kamerę. Właśnie jest o LPG. Nawet jest sprawa założonej instalacji do Laguny z silnikiem IDE (która po interwencji będzie zdemontowana).

Jedyna droga to wykożystanie wtryskiwaczy PB do podawania LPG w fazie ciekłej. Pewnie kiedyś to zostanie rozpracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem link (ktoś bardziej spostrzegawczy zauważyłby że linki URL nie kończą się kropką, którą zwyczaj stawiam na końcu zdania). Proponuje jednak poczytać. Przekonany jestem, że wiedza oraz doświadczenie chłopców z BRC jest naprawdę godna podziwu. Proszę mi wierzyć oni doskonale wiedzą, w którym "kościele dzwoni".

Lewy. Akurat stacja TVN nie jest dla mnie miarodajnym i obiektywnym źródłem informacji, ale zobaczę program i dopiero wtedy będę mógł coś "powiedzieć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!