Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy można wrzucić skrzynię od 1,4 do silnika


AnnYa

Rekomendowane odpowiedzi

niestety, w mojej megi posypała się skrzynia biegów. Mam okazyjnie do kupienia skrzynię od silnika 1,4. czy mogę wrzucić ją do mojego autka, z silnikiem 1,6? Jeśli tak, to jak to wpłynie na dynamikę jazdy i moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przede wszystkim chodzi tylko o symbol i to tylko ten pierwszy np JC5. Poźnie będą jeszcze jakieś 3 cyfry np 835. To jest numer przełożeń. Ja u siebie przy silniku 2.0 mam skrzynię prawdopodobnie od silnika 1.4 lub 1.6. Symbol skrzyni ten sa m lecz przełożeń inny. Efekt? Na 3 biegu było 125 km/h teraz jest 140. Na 4 było 170 km/h teraz jest 185. Powiem że nawet lepiej mi się jeździ. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę swoje pytanie pod temat ;-)

Czy skrzynia w scenicu np: JC5 także występowała w kilku wariantach przełożeń. Moja ma strasznie krótką 2 i szybkości jakby mniejsze od katalogowych. (Auto z Austri, może przełożenia górskie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak napisałem przecież że na przykład JC5. Ja mam właśnie JB3.

 

Gojgien Ty masz diesla a tego silnika nie musisz ciągnąc do obrotów maksymalnych.

 

Bieg 1 - aby tylko koła się zatoczyły

Bieg 2 - praktycznie to samo

a od biegu 3 dopiero zaczynasz jazdę. No chyba że wozisz jakieś cięższe rzeczy to i na 1 i na 2 trzeba przycisnąć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odświeżę temat, bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mam skrzynię JC5 wyznacznik 084, która mi padła. Czy mogę wymienić ją na JC5 107 chodzi mi oto czy będzie pasować?? Bo z postów powyżej wygląda na to, że skrzynia JC5 jest to taka sama skrzynia (taka sama obudowa mocowanie, wałek sprzęgłowy), różni je natomiast od siebie wyznacznik (czyli przełożenie skrzyni i poszczególnych biegów).

 

Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne będą tylko przełożenia.

 

A jednak nie tylko, różni się także czujnikiem prędkościomierza, w JC5 107 po prostu go niema, i teraz mam DUŻY ("mały") problem bo nie wiem co zrobić aby było ok. Może jakoś zmusić aby zczytywało prędkość z ABS'u. Może przełożyć ze starej skrzyni - tylko jak (czy w ogóle jest to możliwe i wykonalne) robił to ktoś kiedyś. Jestem załamany nigdy nie grzebałem w skrzyni biegów (znaczy grzebałem 3 razy co zakończyło za każdym razem rychłym końcem skrzyni). Poza tym "małym" problemem wszystko pasuje. Czy ktoś ma propozycję jak rozwiązać ten problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wyszło, że źle Ci doradziłem. Faktycznie myślałem wyłącznie o mocowaniu skrzyni i przełożeniach. Może da się coś jednak z tą skrzynią zrobić. Wygląda na to, że "nowa" skrzynia pochodzi z pojazdu, który miał licznik z czujnika ABSu a nie z impulsatora w skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej skrzyni (JC5 107) miejscu gdzie w starej (JC5 084) był czujnik (impulsator) niema nic, tzn. otwór jest ale niema żadnej ruchomej części wygląda jakby był zaślepiony. Lipa wyszła straszna bo mi akurat teraz jest potrzebny samochód. Jutro będę składał może na dziś wieczór uda się zrobić fotki i coś wykombinujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem zdjęcia skrzyni.

Impulsator:

9956424ef2942153m.jpg

Stara skrzynia (ta z impulsatorem):

9346f40eee792f7cm.jpg

Nowa skrzynia:

dbc0aa52801542fcm.jpg

 

Ta opcja z czujnikiem ABS jest ciekawa bo megi ma ABS, może jakiś schemat kabelkologia o wiele bardziej mi odpowiada niż przekładka obudowy ze starej skrzyni (chyba że to to jakaś bułka z masłem w co wątpię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przede wszystkim chodzi tylko o symbol i to tylko ten pierwszy np JC5. Poźnie będą jeszcze jakieś 3 cyfry np 835. To jest numer przełożeń. Ja u siebie przy silniku 2.0 mam skrzynię prawdopodobnie od silnika 1.4 lub 1.6. Symbol skrzyni ten sa m lecz przełożeń inny. Efekt? Na 3 biegu było 125 km/h teraz jest 140. Na 4 było 170 km/h teraz jest 185. Powiem że nawet lepiej mi się jeździ. Pozdrawiam

 

U mnie niestety zmiana z JC5 084 na 107 nie wyszła na dobre kiedyś miałem 2000 obr/min i miałem 90 km/h teraz muszę kręcić prawie 2600 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!