Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyskakujące komunikaty injection fault + cze


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak czasami nie mówię że często wyskakuje mi komunikat injection fault i zaświeca się czerwona lampka stopu ale przy czym auto nie traci mocy ani nic takiego, zauważyłem że różnie się to włącza ale najczęsciej chyba jak jadę dosyć szybko tzn ok100 lub więcej i nie wiem czym jest to spowodowane?przy czym nie często mi to wysakakuje:)

Drugim pytaniem moim jest to że czasami włącza mi się komunikat oil uptop czy coś takiego od czego to też zależy? później sprawdze stan oleju na bagnecie to dodatkowo to powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo injection fault oraz kontrolka stop. Zapala sie przy przeciąganiu na 4 i 5 biegu. Nie traci mocy. Jeżdżę z tym już 9 tys. km. Przy czym ostatnio dłużej kręci przy odpalaniu jak jest ciepły. Zimny pali w największe mrozy od razu. Nie znalazłem na razie przyczyny. jak ustalę to dam znać i liczę z twojej strony na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też miałem taki sam problem. Zaczęło się od regeneracji wtryskiwaczy a skończyło na pompie paliwa i to była cała przyczyna. Uszkodzona pompa rzucała śmieci na wtryski i po prostu się "zacierały". Niestety mój mechanik regenerował po jednym wtrysku a trzeba było od razu cały układ zrobić i zaoszczędzić kosztów bo wtryski miałem pięć razy regenerowane licząc na sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i powiem wam miałem mało oleju. dolałem litr elfa i znikła kontrolka plus znikł jak narazie błąd injection fault i nie zaświeca się to czerwone światełko stopu tak że nie wiem czy to dzięki dolaniu oleju czy jak ale znikło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

... dolałem litr elfa i znikła kontrolka plus znikł jak narazie błąd injection fault ...

Co najmniej dziwne z tym olejem

A o temacie "Błędu wtrysku" poszukajcie w temacie silnika 1,9 tam było to rozwiązane ze zrzutami wydruków ciśnienia doładowania ,

a chodziło dokładnie o regulację sterowania Turbiny.

 

EDIT:

Znalazłem duuuużo tematów z tym związanych i nie dotyczy to jednej przyczyny niestety

Mogą to być wtryski ,EGR , turbina jak pisałem a i o świecach żarowych też było.A tu olej ... ;o)

Edytowane przez jacekw7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!