Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa radio


Rekomendowane odpowiedzi

witam Serdecznie,

bardzo proszę o pomoc. Posiadam scenica rok 1997, z radiem Philips, sterowanym z kierownicy i osobnym wyświetlaczem przy zegarze. W pewnym momencie przestało działać. Wyjąłem radio, przeczyściłem kostkę, zdjąłem parapet i wyjąłem wyświetlacz - przeczyściłem styki. Posprawdzałem bezpieczniki, ale powiem szczerze, że nie zauważyłem tam żadnego od radia. Tak czy inaczej, przejrzałem wszystkie i są dobre.

Czy ktoś bardziej zaawansowany mógłby napisać co zrobić? Tak punkt po punkcie, co sprawdzić i jak. A tak by the way, czy kostka ISO to ta od radia, czy te dwie od wyświetlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mętnie się wyraziłem to przepraszam. Aktualnie sytuacja jest taka:

- nie wyświetla na wyświetlaczu

- nie gra radio - nic nie słychać

 

Prócz tego, samochód gaśnie wówczas, gdy zaraz po odpaleniu wciskam pedał hamulca lub wsteczny bieg. Po którymś razie jakby się uspokaja tzn. auto jedzie, nie gaśnie, radio ciągle nie działa, na wyświetlaczu nic się nie pojawia, ale stracił mocno na mocy.

 

Ale wracając do radia, to jest tak, że nic nie działa, ani wyświetlacz, ani radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, dziękuję bardzo za linka. Z tym radiem jednak nie dałem rady. Rozebralem wszystko raz jeszcze, i mam 3 kostki do radia. Czy może ktoś mi podpowiedzieć gdzie w nich znajdę 12V i na jakich przewodach? Sprawdziłbym czy się w ogóle nie spaliło. Mam oryginalnego kaseciak Philipsa. Patrzyłem w to radio po wyjęciu i nie widzę w nim samym żadnych bezpieczników. Oczywiście bezpieczniki w skrzynce wszystkie zdrowe, sprawdzone miernikiem.

Z tym hamulcem to najprawdopodobniej zwarcie w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!