Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czasem nie wchodzą biegi


Pieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką małą przypadłość, która pojawia się od czasu do czasu...

 

Zaczęło się w zimie jak nie mogłem wyjechać z zaspy, po chwili buksowania na wstecznym biegu chciałem spróbować do przodu i jedynka nie chciała wskoczyć... po chwili manewrowania lewarkiem w końcu weszła, ale jakoś tak dziwnie biegi wchodziły... teraz czasami jedynka nie chce wejść i przy redukcji z IV na III, trójka nie chce wejść albo wchodzi z oporem... ale jak na sprzęgle wrzucę czwórkę i z powrotem zredukuję do trójki, to wchodzi bez problemu... macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto było dziś w warsztacie... chciałem, żeby sprawdzili olej w skrzyni i wyregulowali wybierak... wybieraka tak łatwo wg nich się się nie da wyregulować, wiąże się to z wymianą jakichś cięgien i jeszcze dwóch części, których nazw nie pamiętam... wycenili to na ok. 270 PLN... póki co się wstrzymałem, bo objawy nie są uciążliwe... z olejem w skrzyni mówią, że jest ok i że nie zaleca się wymiany, chyba że przy większej naprawie skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tego, że nie wymienia się oleju w skrzyni.

W moim autko po wymianie oleju skrzynia chodzi znacznie lżej.

Jeżeli olej nie był wymieniany od nowości, to warto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

powróciłem do tematu... znalazłem inny warsztat, w którym zrobiono regulacje cięgien i jakiejś tulei póki co biegi się nie blokują, wchodzą ładnie i precyzyjnie, ciężej chodzi lewarek przy zmianie biegów, ale ma się poprawić i będzie trochę lżej chodziło, ale w dalszym ciągi precyzyjnie i bez blokowania :-D całość operacji kosztowała mnie w warsztacie 70 zł

 

olej sprawdzali, poziom jest ok i nie zalecali narazie wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeze temat bo jestem w potrzebie.

Dziś miałem problemy z wbiciem jedynki. Czasem wchodizłą, czasem nie, albo z problemem. Powiedzcie co to może być. reszta wchodzi jak masełko. Oczywiście jak jedynka wchodiz to też jest masełko, ale jak nie to nie :D

Co tam się ewentualnie wymienia? Chodzi o tulejkę drążka zmiany biegów(łącznik drążka stabilizatora-taka nazwa też występuje) W zeszłym roku zrobiłem porządek z kapaniem z wybieraka, przy okazji wymieniłem sprężynę wybieraka ibyło do tej pory super. Dziś jakieś cuda. Oczywiście na biegach był jakiś tam luz. Normalne.

Jest coś takiego.

http:///wajbex.pl/partscatalogue/4002450-sasic-zestaw-naprawczy-dzwigni-zmiany-biegow-renault-scenic-i-ja0-1--1-9-dci-ja05-ja1f-1999-09-2003-08,10-00093-04685-15762-0002-01633-,0100238,0100239,0101809-4002450-0260-01633-000001036-4002450~1SAS.aspx

I ta kulka na końcu wchodzi chyba w jakiś plastik, gumę. JAk to się nazywa? Jutro zamierzam to rozebrać, ale może ktoś nakieruje na temat.

Znalazłem coś jeszcze.

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-wybieraka-skrzyni-biegow-renault-i4175824714.html

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dorwałem ten mały plasticzek. Koleś w sklepie mówił, że tulejki nie trzeba. Kupiłem, ale wydaje się, że nie jest szczególnie lepsze od starej części. Miejsce, gdzie się wsadza ten plastik usztywniłem cieniutkim kawałkiem miedzi i siedzi o wiele lepiej.

Zastanawia mnie sprężyna. Kupiona rok temu, ale wg mnie moze to jej wina. Nie wiem. Tak sobie rozmyślałem.

Co do sugesti Kaczora83. Nie mogę załapać co to jest. Pewnei wynik zmęczenia. Jutro przeczytam to jeszcze raz :D

Same biegi to była masakra. Kilka godzin ustawiania i ciagle a to brak jedynki a to wstecznego czy nawet dwójki. Minimalny ruch i znikały. Teraz OK, ale jutro muszę z ojcem zabezpieczyć sprężynę bo wydaje się, że to główna przyczyna. Moja to zamiennik, ale kupiony w sklepie z francuzami. Zastanawiam się czy tzw oryginał renault byłby lepszy. No nic. Jutro popatrzymy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Chodziło mi o dokładnie taki komplet http://allegro.pl/tulejka-plastik-wybieraka-skrzyni-biegow-renault-i4149613018.html, metalowa tulejka zazwyczaj jest ok, na plastikowej wycierają się kołnieże i powstaje luz, później jest problem z luźnym lewarkiem i biegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczor83. Dopiero włączyłem kompa. Nie kojarzę tego elementu, ale grzebaliśmy w garażu, gdzie trzeba stać z ugiętymi kolanami. :unsure:

Tak ogólnie wydaje się być OK. Dorobiliśmy dodatkowy kawał blachy do tej "poziomej łapy" Hm...nie zrobiłem zdjęć a szkoda bo łatwiej opowiadać.

W skrócie. W zeszłym roku wymieniałem uszczelniacz. Zeszlifowaliśmy spaw, w wałku dziura, klin, nagwintowanie, podkładka, śruba i trzymało. Gdybym miał dłuższy wałek to nie ma problemu, ale jest króŧki więc wteczny jest do samej góry(zero luzu) Stąd problem z dobrym trzymaniem się sprężyny. Na wszelki wypadek postaram się kupić oryginał renault. To co mam nie jest złe, ale może oryginał będzie lepszy. Tak czy inaczej każda sprężyna musi się trzymać. W moim przypadku sprężyna jak widać zeskakuje. Zrobiśmy to tak, że zamiast podkładki pod śrubę wsadziłem wyprofilowany kawałek większego metalu(na szerokość tej łapy). Efekt jest taki, że sprężyna jest zabezpieczona z dwóch stron i nie powinna spaść. Jak będzie to się zobaczy. No szkoda, ze nie zrobiłem fotek. Przykręciłem osłonki więc nie ma jak pstryknąć :P Następnym razem jak coś walnie albo bede tam zaglądał.

 

Ciekawi mnie zdjęcie kompletu kaczora83 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!