Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam taki problem: samochód jedzie prosto, gdy kierownica jest skręcona mniej więcej 10 stopni w lewo. Czy jest to problem z bieżnością ? Niedawno wymieniałem końcówkę drążka (sam) w przednim prawym kole. Problem przed wymianą był, i po wymianie też.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić kierownicę na wprost i dopiero ustawiać końcówki drążków, przy okazji zbieżności.

ktoś zdejmował wcześniej kierownicę i założył ją lekko przekrzywioną (podobno jest taka opcja :shock: )

nie ma takiej opcji <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wieloklin oraz są też 3 wypusty,tak więc jest parę opcji ale nie na tyle by co parę stopni móc skorygować ustawienie .

dsc09602q.jpg

Musisz ustawić kierownicę na wprost i dopiero ustawiać końcówki drążków, przy okazji zbieżności.

dokładnie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja odkopie bo mam podobny problem, to znaczy żeby jechać prosto kierownica musi być skrencona o ok 10 stopni w prawo. Ustawienie kierownicy na wprost skutkuje delikatnym skręcaniem w lewo.

Dodatkowo żeby jechać prosto muszę użyć odrobinę siły żeby trzymać kierownice skręconą o te 10 stopni, kiedy ją puszcze ustawia się na wprost i wtedy samochód skręca.

 

Czy dobrze myślę że końcówki drążków są źle ustawione a wspomaganie próbuje ustawić kierownice na wprost i przez to samochód skręca?

Czy wspomaganie bardzo na tym cierpi ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że końcówki i drążki powinny być dobre bo mechanik pare dni temu robił swożnie i hamulce więc chyba by zuważył że coś jest nie tak.

Jak sprawdzić stan drążków i końcówek? Może lepiej żeby zobaczył to mechanik?

 

I najważniejsze pytanie: czy jak tak będę jeździł to nie zniszczę wspomagania? Znaczy czy to bardzo pilnie muszę naprawić czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napraw to dla własnego bezpieczeństwa.

Drążki i końcówki sprawdzą Ci na SKP, lub warsztacie gdzie ustawiają zbieżność.

Ustawienie zbieżności to około 50-100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Takie jeszcze pytanie czy ustawienie zbieżności to nie tylko ustawienie żeby koła były odpowiednio ustawione względem siebie bez uwzględnienia pozycji kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!