Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Utrata mocy


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pierwszy raz przydarzyła mi się taka historia - jadąc dosyć dynamicznie nagle autko straciło całkowicie moc, niemożliwe było przyspieszenie, co więcej przy wciśnięciu pedału gazu w podłogę autko nawet zwalniało. Pierwsza myśl jaka pojawiła się w głowie to padnięta turbina, ale wedle mojej wiedzy (a nie jest zbyt wielka) turbinę można wykluczyć, ponieważ nie było słyszalne żadne uszkodzenie mechaniczne łopatek, nie pojawiło się kopcenie auta no i po jakimś czasie moc "od tak sobie" wróciła na krotką chwilę, po czym znowu była jej utrata - i tak aż do dojechania do celu (ok 2km). Po czym odpaliłem silnik na nowo i pojechałem aby sprawdzić czy będzie wszystko ok, nie było żadnych złych oznak. Dopiero przy powrocie do domu znowu nastąpił spadek mocy ale na krotką chwilę - po czym przejechałem jeszcze około 50km i nic się więcej nie działo.

Moje wnioski:

- j/w nie jest to turbina

- nie będą to wtryski ponieważ żaden komunikat błędu się nie pojawił

 

Pomysł mam że może to szwankuje elektronika - bo oznaki były takie jakby pedał gazu był odłączony.

Proszę Was o radę od czego zacząć sprawdzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Miałem ostatnio podobne jaja i problemem była klema plusowa, która raz stykała z aku, a raz nie. Przy czym u mnie było nieco więcej "atrakcji". Nie miałeś żadnych innych objawów? Np. wyłączający się prędkościomierz lub jakieś dziwne komunikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jogurt12, nie jedynie całkowita utrata mocy, a czy przyczyną mógłby być zapchany filtr paliwa - co prawda ma on dopiero 10tys km ale nie wiadomo jakiej jakości mamy paliwko na naszych stacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciskając pedał przyspieszenia otwierasz przepustnice czyli wpuszczasz do silnika większą dawkę powietrza ...

skoro po naciśnięciu gazu auto nie reagowało przyspieszeniem tzn, że komputer nie wtryskiwał odpowiedniej ilości paliwa do zadanej dawki powietrza. czyli odpowiedz sobie dlaczego nie wtryskiwało odpowiedniej dawki czy z braku odpowiedniej ilości paliwa czy z powodu uszkodzenia jakiegoś elementu wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuję że jeżeli byłby uszkodzony wtryskiwacz to komputer wyświetlił by błąd wtryskiwaczy, ale tak się nie stało. zacznę od wymiany filtra paliwa - na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Po wyjęciu starego zobaczę jaki jest jego stan. Na razie nie jest źle bo przez około 120km nic się złego nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panów!

Podłączam się do tematu. Mam te same objawy, żadnego błędu i momentami totalny brak mocy! Nie mam pojęcia co to może być. Podejrzewałem słabej jakości paliwo tankowane na rosyjskiej stacji LukOil ale UWAGA! to raczej nie paliwo bo kiedyś zatankowałem prawdziwe paliwo (ropę) od ruskich i od razu wyskoczył błąd wtrysku, zgasiłem silnik i błąd zniknął. Do jeździłem te paliwo i zalałem na shellce v-power disel i odrazu inny samochód błąd już się nie pojawił. Wtryski mam dwa nowe a reszta sprawdzana i nie leją. Bardzo mnie to niepokoi, bo mam wrażenie że to turbina. Ale dziwne byłoby żeby tak raz działała a raz nie. Musze spróbować z tym aku. Jestem otwarty na jakieś podpowiedzi. Pozdro!

 

Co więcej sprawdzałem teraz tą pompkę do zalewania filtru, w wężyku tuż za nią znajdowało się powietrze. Czy ktoś wie czy powinno tam być?

 

widzę forum tętni życiem :) PANOWIE POMOCY!!

Edytowane przez Trocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę to czego na forum nie ma w ogóle czyli rozwiązanie całej sytuacji: po wymianie filtra paliwa jest oks dałem trochę preparatu do wtryskiwaczy i przestało mulić, układ ładnie odpowietrzony wszystko śmiga (a swoją drogą po 10 tyś. filtr za ciekawie nie wyglądał) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

WItam.

 

Dzisiaj miałem podobna sytuacje. Auto jak stoi na parkingu wkreca sie na obroty bez problemu. Podczas jazdy juz jest gorzej. Czuje się jakbym miał puchacza....

Odczepiłem kostke od przepływomierza...efekt..autko pracowało lepiej i kopciło. Nastepnie wymieniłem filtr paliwa bo sprawdzajac go okazal sie...uwalony.

Problem rozwiazany. Koszt 55pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!