Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lakierownie kierownicy


blind775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie mogę patrzeć już na swoją kierownicę, i tak się zastanawiam nad jej polakierowaniem pod kolor nadwozia. Lakierując kierownicę dodatkowo pociągną bym jeszcze klamki wewnętrzne tak żeby zachować kolorystykę wnętrza.

Mam teraz pytanie czy ktoś już próbował takiego lakierowania, jakieś uwagi spostrzeżenia.

I jak się zapatrujecie na taki pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co chcesz tym osiągnąć?

Lakier jest śliski, poza tym na pewno nie będzie go łatwo nanieść. Kierownicę masz pewnie wytartą. W pewnych miejscach bardziej, w innych mniej, czyli nierówno.

Lepiej daj do obszycia. Będzie ładnie wyglądać i przede wszystkim funkcjonalne. Zawsze możesz dobrać obszycie do koloru nadwozia, no może niedokładnie taki sam kolor ale zbliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest bardzo powycierana w ustawieniu 9:15, i tam zastosował bym obszycie skórzane co sprawi,że kierownice będzie się trzymało pewnie i komfortowo, pozostałą niewykorzystywaną cześć kierownicy chciał bym poryć lakierem. Myślałem o takim wodnym, podobnym jakim wykorzystuje się przy renowacji skóry.

Odpowiadając na Twoje pytanie co chciałbym osiągnąć..... coś innego, oryginalnego a zarazem funkcyjnego. Swojego czasu na kanale "di viasat explorer" widziałem polakierowaną kierownicę z dodatkowo naniesionym motywem za pomocą aerografu i tak powoli przymierzam się do renowacji swojej w ten czy inny sposób. Nie mniej jednak może ktoś miał już podobnie szalony pomysł <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci proponuje obszycie kierownicy "skórą" w jednym kolorze? Przecież można użyć różnych kolorów, jest olbrzymi wybór kolorów i faktur. Jak się dobrze wymyślisz to będzie ciekawe, funkcjonalne i bezpieczne.

"di viasat explorer" widziałem polakierowaną kierownicę z dodatkowo naniesionym motywem za pomocą aerografu

Amerykanie mają spaczone gusta wg mnie. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cały misterny plan spalił na panewce, kierownica jest dogłębnie przepalona przez słońce, że przy próbie nawet delikatnego wygładzania papierem ściernym odchodzić będzie całymi warstwami.... teraz pozostaje poszukiwanie ciekawego obszycia, i dalsze obmyślanie nad upiększeniem Megi.

 

takie obszycie wchodziło by w grę tylko w zestawieniu kolorów czarnego z ciemno granatowym..

 

kierownica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba, ale jak zrobisz ja proponujesz nie będzie widać kolorów, kolory muszą być kontrastowe. Zastanów się może ten szary w ciemnym niebieskim, nie granatowym lub tak jak na zdjęciu.

To takie moje luźne rozważania ;-)

I tak zrobisz jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ciężko jest polakierować kierownicę, nie wszystkie się nadają. Skórę w miarę da się jakoś jeszcze podreperować, jednak trzeba to robić dobrze, bo jest ona mocno eksploatowana. Ale inne materiały to już jest ciężko. Najlepiej właśnie kiere dać do obszycia, drożej ale bezpieczniej i estetyczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=6516987

 

poszukaj u siebie w okolicy może jest coś podobnego

na giełdzie w gliwicach jest koleś i robi jak ten z aukcji

w dotyku naprawde fajne i dobrze wykonane a i cena nie taka zła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!