Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o opinię Renault Scenic 1,5 dCi 101KM 2004r.


Janusz2903

Rekomendowane odpowiedzi

podgrzewana szyba w scenikach była niezmiernie rzadką opcją.

w każdym jest za to opcja szybkiego odszraniania - włączają się elektryczne grzałki i zwiększa się nadmuch na szybę. włącza się klima. rzadko tego używam

37031248.jpg

11855617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd te domysły?? owszem - lewy przód nie bardzo ze sobą pasuje, ale innych rzeczy ja się nie dopatrzyłem.

a szyba wymieniona?? tego raczej nie można stwierdzić patrząc na tak liche fotki. a nawet jakby była wymieniona, to też o niczym jeszcze nie świadczy. ja swoją też zmieniłem, gdyż miała malutkiego pajączka. a na dowód, że to ja zmieniłem (a nie poprzednik) zatrzymałem fragment szyby i potrzebne dokumenty.

2c7c6c8b8a01690bb698aa5cb1088a83-1765930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc trafiłem na kolejnego Scenica. Pojechałem go i obejrzałem. Sprzedawca przyznał się bez bicia, że auto po wypadku i pokazał co było wymieniane. Jak dla mnie reszta OK. Jako, że nie znam się za bardzo na Scenicach proszę Was o ocenę tego autka:

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-5-dci-C18278299.html Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego że:

- prawy tylny narożnik ma inny odcień z prawym tylnym błotnikiem

- po lewej jakieś za duże szpary są w drzwiach

nie zauważyłem nic innego.

ale powyższe też może być efektem złego ustawienia aparatu

 

P.S. jak bardzo było bite?? ja uważam, że uszkodzony silnik zawsze można zrobić i będzie jak nówka. ale naprawiana blacha nigdy nie będzie mieć długiej trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiony był lewy przód (zderzak, błotnik) i część lewych drzwi kierowcy. Naprawiony był po przyjechaniu do Polski. Dodam jeszcze, że sprzedający nie boi się jechać do przeróżnych serwisów (ASO itp.), więc sądzę, że nic więcej przy tym aucie nie było kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, bo jak ma jakieś układy to mu mogą wszystko powiedzieć co on zechce. Zastanawiam się nad pojechaniem do ASO. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć ile kosztuje podpięcie pod kompa i sprawdzenie silnika, blacharki, zawieszenia itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie przegląd kosztuje 250 PLN, ale jak chcesz go robić to z rób z daleka od nabliższego ASO i trzymaj cały czas gościa na oku, bo nóż-widelec zniknie na 30 sekund by dać w łapę mechanikowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sam zaznaczyłeś, był bity, ale chyba po obu stronach, bo bardzo nie symetryczne te szpary błotników z drzwiami tylnymi. Weź ze sobą dodatkowo jakiegoś właściciela Scenica, sprawdźcie działania kontrolek, w tym także od poduszek i kurtyn. Robione boki, więc chyba kurtyny powinny być wymienione. pooglądaj dokładnie miejsca airbagów oraz napinacze pasów bezpieczeństwa, czy kostki podłączone. Gość nie pokazał wskaźników. Kiedyś byłem świadkiem, załączono wskaźniki i kolega odpinał po kolei kostki od napinaczy foteli, kontrolki nie świeciły. Okazało się, że gość coś pokombinował. Jednak nie znam się na tym i nie wiem czy to prawidłowość, czy tylko był to blef przy kupnie auta, a i był to Polo a nie Scenic, więc ... zapytaj fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

kontrolki od oleju, aku., poduszek itd. winny wylaczac sie przy odpalaniu nie jednoczesnie ( tzn. po kolei w bardzo krotkich odstepach czasu). jezeli zgasna dwie-trzy jednoczesnie to znaczy , ze gosc podpial "na krotko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ładnie, ale:

1. Kratka w przednim zderzaku chyba nie z tego rocznika i wersji-powinna być bez chromowanej listwy (takie z chromami ostatnio pojawiły się na alledrogo w kompletach). Przy takiej kratce w zderzaku były o ile dobrze pamiętam już inne kratki górne w zderzaku.

2. Uszczelka drzwi kierowcy niedopasowana na słupku.

3. Coś nie za bardzo z dźwignią zamiany biegów-tabliczka ze schematem biegów powinna być srebrna, mi od kilku lat nie udało się zrobić jej krzywdy od 4 lata często uderzając w nią obrączką.

4. Wycieraczka kierowcy w pozycji grożącej zahaczaniem o słupek, chyba ze wycieraczki zatrzymane za wysoko to prawa stuka o maskę. Ktoś cos niedokładnie zakładał moim zdaniem szczególnie że na szybie sa znaczniki pozycji.

 

Jak dla mnie aż za ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!