Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka od świec


mcy27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoją meganką. Otóż jest to Megane I Coupe 1.9 dCi. Otóż podczas jazdy gdy jade ok 120-140 km/h różnie, zapala mi się kontrolka od świec i tak jakby traci moc (coś jakby tryb awaryjny, nie działała turbina czy coś). Byłem z tym u mechanika, samochód został podpięty do komputera. Diagnoza: Uszk zawór turbiny. Więc wymieniłem to, niestety historia sie powtarza. Nic nie pomogło, może ktoś miał kiedyś podobny problem i wiedziałby co na to poradzić lub czym może być spowodowane ? Pozdrawiam Mcy27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrozawór turbiny.

Jakie pomiary zostały wykonane oprócz diagnozy komputerowej ??

Czy został sprawdzony ten elektrozawór i połączanie między nim a ecu??

Czy sprawdził czujnik cisnienia doładowania??

Czasem wyskakuje błąd tego zaworu jak masz nieszczelności na dolocie Ecu interpretuje że spadek ciśnienia, zawór załączony czyli błąd zaworu, czy ta ewentualność została wykluczona?

Poniżej z serwisów-ki mitsubishi co należy wykonać po pojawieniu sie takiego błędu

turbo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyglądało to tak: sprawdził komputerem wyskoczył ten błąd, następnie wyjął elektrozawór sprawdził napięcie (było dobre), dmuchnał w elektrozawór i stwierdził ze przepuszcza, poradził mi abym kupił nowy, więc tak zrobiłem i zamontowałem. Jednak błąd wyskakuje dalej, więc nie jest to wina elektrozaworu. Czyli możliwe jest nieszczelność na dolocie Ecu rozumiem? (Niestety nie wiem co to oznacza :-D?) Czy istenieje jakaś możliwość sprawdzenia tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie teraz sprawdziłem, przepuszcza tylko z jednego. jest podpis P A przy tym co nie przepuszcza, a przy tym co przepuszcza ACT.

 

[ Dodano: 2011-04-15, 16:18 ]

Zakladajac ze nie jest to wina elektrozaworu, czym moze to byc spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!