Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tuning zawieszenia megi


mario_h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam sie nad obnizeniem zawieszenia w megi i jak narazie nie znalazlem wielu info na ten temat. Posiadam 03 Megane Grantour 1.9dci. Potrzebuje glownie wiedziec co nalezy wymienic, i ile to w przyblizeniu kosztuje.

Czy ktokolwiek posiada jakies doswiadczenie z tym zwiazane?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spręzyny /markowe/ 2 sztuki na przód 300mm to koszty rzedu 250-350zł...

koni o których pisze kolek to koni yellow line (jest jeszcze classic red line, ale bez regulacji twardości), to koszt rzedu ok 1500zł

 

ja to bym sie zastanowił najpierw nad sensem takiego modu.moze i fajnie jeździ-mi tez przeszkadzają przechyły w megane, ale nie rozbijam miski olejowej na każdym krawężnku i warszawskiej dziurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obniża się samochodu samymi sprężynami imho jest to głupota, po pierwsze amortyzatory dostają po dupie niemiłosiernie ze względu na to, że seryjne amrtyzatory nie mają zdolności tłumienia przy sportowych sprężynach (inny zakres pracy i twardość) po drugie samochód prowadzi się jak taczki na nierównościach właśnie ze względu na ów nieprzystosowane amory, jak już coś to kupujemy komplet sportowego zawieszenia do tego rozpórka kielichów i będzie si... ale to już większe pieniądze, inna sprawa, że zawias w megi i tak jest delikatny wiec po takim zabiegu można się spodziewać, że na Polskich drogach łączniki stabilizatorów czy poduszki amorów będziesz wymieniał 2 razy częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slavOK, nic nie jest do konca czarne ani biale. Wszystko zalezy od tego jak bardzo chcesz obnizyc samochod. A poza tym, to chyba wole zainwestowac czesciej w laczniki stabilizatora (notabene 17zł sztuka) i miec lepsze prowadzenie samochodu, bo wybacz ale zawieszenie w megane przy jakiejkolwiek jezdzie bardziej dynamicznej to porazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, to chyba wole zainwestowac czesciej w laczniki stabilizatora (notabene 17zł sztuka) i miec lepsze prowadzenie samochodu, bo wybacz ale zawieszenie w megane przy jakiejkolwiek jezdzie bardziej dynamicznej to porazka.

nie wiem jak megane I ale megi II prowadzi się fajnie nawet na seryjnym zawieszeniu, no ale co kto lubi mi już dupę wystarczająco po dziurach wytrzepało w poprzednicm samochodzie ze sportowym zawiasem, imho sprężyny same to taki półśrodek ni w dupę ni w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem oczywiscie o zawieszeniu w MI. MII nie mialem okazji prowadzic. Teraz juz sie przyzwyczailem i wiem jak nia jezdzic (choc i tak nosze sie z zamiarem utwardzenia zawieszenia), ale przez pierwsze pare dni jak sie przesiadlem z Focusa, to ladnie sie najadlem strachu na niektórych zakretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś gdzie można kupić rozpórkę kielichów do megane II???? bo nie moge znaleźć nigdzie...

allegro.pl

polecam OMP-dobra, bardziej "rajdowa" niż tuningowa firma

ok 250-300zł

 

a co do zawieszenia w foce to rzeczywiście rewelacja;miałem okazje spróbowac 1,6 , 2,0 i st170; nie ma co porównywac z megane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obniża się samochodu samymi sprężynami imho jest to głupota
Samymi sprężynami obniża sie auto głównie ze względów wizualnych, a na drugim miejscu jest trakcja. Pewnie że są plusy i minusy takiego zawieszenia, ale nie można wymagać od kogoś by odrazu zakładał cały Kit, bo nie wiem czy wiesz, ale Kit to dopiero skacze na dziurach.
amortyzatory dostają po dupie niemiłosiernie ... można się spodziewać, że na Polskich drogach łączniki stabilizatorów czy poduszki amorów będziesz wymieniał 2 razy częściej
Każdy amor i łącznik dostaje w doope jak łatasz każdą dziure na drodze swoja oponą. Trzeba czasami ruszyć kierownicą i ominąć dziurę. Ja na seryjnych amorach i sprężynach - 40mm (dodatkowo zmieniony rozstaw kół o 20mm na strone i kołach 205/45/17 chyba 2xciężych od seryjnych) zrobiłem 80.000km i łącznik wymieniałem przy 60.000km. Także mniej wiecej norma w Clio.
po drugie samochód prowadzi się jak taczki
Jak założysz Eibacha to taczki nie będzie, obniża tylko o 30mm i jest najbardziej komfortowy.
jak już coś to kupujemy komplet sportowego zawieszenia do tego rozpórka kielichów
Do czego ? Do jazdy po mieście, czy do rajdu? Jakoś nie widze 1.9DCi w kombi w rajdzie.

 

Osobiście również zamierzam obniżyć Meganke i na 99% kupie Eibacha ponieważ zależy mi głównie na zlikwidowaniu tych prześwitów miedzy kołem, a nadkolem, bo jak narazie ma porównywalny w Jeepem Grand Cherokee i wygląda jak goowno w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób jak uważasz, ja wiem swoje ty wiesz swoje, zapytaj kogokolwiek kto zajmuje się tuningiem czy obniżanie samymi sprężynami jest słuszne...

rozpórki nie zakłada się po to by jeździć po rajdach tylko po to by zniwelować naprężenia powstałe po obniżeniu samochodu występujące na kielichach...

no ale jedni obniżają samochód po to by ładnie wyglądał a inni po to by się lepiej prowadził, nie staraj się mi przegadać, że sportowe sprężyny do seryjnych amortyzatorów to dobre rozwiązanie, bo tak nie jest i wprowadzasz ludzi w błąd.

Co do skakania na dziurach to się źle zrozumieliśmy w przypadku seryjnych amorów i sportowych sprężyn samochód podskakuje jak królik na poprzecznych nierównościach, seryjne amory nie radzą sobie z wybieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!