Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tuning zawieszenia megi


mario_h

Rekomendowane odpowiedzi

slavOK, każdy sprzedawca czy dystrybutor ci powie, że można założyć krótsze sprężyny do seryjnych amorów pod warunkiem że stopień obniżenia nie będzie większy niż 40mm.

EIBACH Pro-Kit to zestaw sportowych sprężyn zawieszenia które mogą być zastosowane w połączeniu z oryginalnymi amortyzatorami jak również innymi amortyzatorami dostępnymi na rynku a w szczególności z EIBACH Pro-Damper. Sportowy charakter sprężyn ujawnia się przy szybkich zmianach kierunku jazdy a także przy wchodzeniu w zakręty z dużą prędkością.

Oparte na doświadczeniach sportowych i poparte setkami testów, sprężyny są zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami jazdy dynamicznej. Zestawy Pro-Kit to optymalne połączenie sportowego wyglądu, zwiększonego bezpieczeństwa i lepszych osiągów przy jednoczesnym zwiększeniu przyjemności z jazdy.

Firmie Eibach mogę zaufać, firma z wieloletnią praktyką, posiadające jakies tam ISO nie ISO, TUV itp. Napewno nie kupił bym sprężyn firmy Kowalski & Company.

Co do skakania na dziurach to się źle zrozumieliśmy w przypadku seryjnych amorów i sportowych sprężyn samochód podskakuje jak królik na poprzecznych nierównościach, seryjne amory nie radzą sobie z wybieraniem.
Nie mówię, że przy obniżeniu auta nie straci się na komforcie. Owszem traci się i to sporo. Wszystko zależy od dziury. Jedną dziure pokanasz prawie jak w seryjnym aucie, natomiast jak wpadniesz w drugą to sam papieros się strząsa. Ale na to wszystko wpływa stan naszego auta, rozmiar kół itp czynniki, a przede wszystkim prędkość. Ja zauważyłem, że jak jadę zgodnie ze znakami to jest komforcik całkiem całkiem. Trzeba się po prostu nauczyć jeździć takim autem. Jeśli widzisz znak 40km/h to został on postawiony z jakiegoś powodu, zazwyczać zła nawierzchnia, dziury, koleiny itp. Jeśli jedziesz 40km/h to jedziesz sobie jak Lord Kroft, a jak zapierd...asz w tym miejscu 80km/h na obniżonym zawiasie i niskim profilu to cie wytelepie za wszystkie czasy. Trzeba dostosowac prędkość do warunków jazdy i tyle w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA SWEGO CZASU MIALEM ZAMIAR KUPNA ZESTAWU JAMEX'A tj, springi -35mm i rozporka kielichow w cenie okolo 370zl. niestety na razie na tej stronce http://www.darstuning.com.pl/document.php?id=223 tego kompletu nie ma.. i panowie nie wiedza kiedy znow bedzie dostpeny :roll:

 

a teraz jeszcze takie pytanko.. czy do megi wejda felgi z oponkami 225/45/16?? czy nie beda za bardzo wystwawly?? i zakladajac obnizenie sprezynki -35mm i przykladowo amorki sachs advantage ( calkiem dobre amory wiem bo mialem w poprzedim saamochodzie ze sprezynami H&R -35mm) nie bedzie nic ocierac o blotniki??

 

a i jeszcze tajkie glupie pytanie.. :roll: jakie otwor centrujacy ma megane z 2000r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu akurat z takimi oponkami mialem opcje zeby w miare w przystepnej cenie kupic alu. czyli do felg 16' najlepsze bedzie 205/50? bo szczezrze powiem to seryjne kola w megane.. sa dosc waskie.. 185/65/15...

 

[ Dodano: 2007-09-18, 16:31 ]

http://www.darstuning.com.pl/search.php?mo...amp;mode=search

 

dla Osób zainteresowanych obniżaniem zawiasu przedniego. Obecnie na stanie maja zestaw rozpurka +sprężyny przednie do megane 1.6 8V, a za miesiąc do półtora pojawią sie rozpurki do silniczków 1.6 16V

 

Sprężyny czerwone JAMEX -35mm.

 

umieszczam bo może ktoś się zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

odświeżę temat żeby nie zakładać nowego - co z pomysłem kolegi dwalczaka? pojedzie na takim zestawie? Czy lepiej już te sprężyny wsadzić do oryginalnych amortyzatorów?

i małe porównanie:

1) Koni Sport Springs -> klik

2) Eibach pro kit -> klik

które lepsze? czy to ma tu tylko znaczenie magiczne? :-P

Dzięki z góry, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Chciałbym dorzucić się do tematu.

Mam pytanie czy takie sprężyny -> http://www.allegro.pl/item735611373_jamex_...ult_scenic.html

Będą dobre do mojego scenica czy jednak będzie za nisko i oryginalne amortyzatory mi padną po kilku tysiacach km?

Wyczytałem ze max obniżenie na samych spręzynach to -40mm a wiec pozamocowaniu tych sprezyn jezdziłbym na granicy.

Chce obiżyć tylko przód auta. Niemoge niczego lepszego znaleść.Chciałbym obniżyć o -30mm moze -35mm. Znacie, stosujecie coś takiego i wiecie gdzie można to kupić w PL.

Dzięki wielkie za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatrykGDA, do swojej Megany wsadziłem sprężyny Weiteca -30 mm i przód opadł równo o 30mm. Sprawdź, może mają coś w ofercie do Scenica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja męczyłem allegro co dzień, aż w końcu trafiłem na swoje. Do Megany najczęściej były to Jamexy, Wieteki, jakieś Kileny i MTS Technik. Nie wiem dlaczego, ale piszą że sprężyny od małej Megany nie pasują do Scenica, natomiast w drugą stronę jest wszystko ok. Ja bym porównał wysokość i średnice sprężyn obu aut i jak od Megany będą niższe np. o jeden zwój to bym założył od Megany. Wszystko zależy od wymiarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

znalazłem te spręzynki od Weitec'a... do 1.5 coprawda nie mają, ale mniejsza o to. na stronce pisze, ze

Producent przewiduje obciążenie auta wyłącznie 2 osobami. Stosowanie opisywanego / oferowanego zestawu w samochodach o pełnym, zbliżonym lub większym niż dopuszczalne obciążeniu osi nie jest zalecane i może powodować obniżenie pojzadu większe niż zakres fabryczny. W szczególności dotyczy to samochodów z butlą LPG, zabudową Caraudio, przewożących ciężkie ładunki w bagażniku lub kilka osób na tylnej kanapie. W wymienianych przypadkach nie powinno stosować się takiego zestawu , rozwiązaniem może być montaż zawieszenia posiadającego regulację wysokości osi.

jak się to ma do jazdy w 3-4 osoby?

 

z eibachami bądź koni jest to samo ? chciałęm obnizyc meg własnie o te 30-35mm <ok> ale teraz to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!