Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nagłośnienie renault megan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pytanie jaką moc mają orginalne głośniki w mojej megi to znaczy omy i wat oraz cm .ponieważ zaczeły sie rozsypywać

 

http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-tun...1565496368.html

 

-oto te na przód drzwi i tył tylko niewiem co z tymi przy szybie z przodu/jest 6 głośnikow i chciał bym znać o nich wszystko moc,rozmia itp.

 

oczywyście mam orginalne radio i niechce go zmieniać chce wymienićtylko głośniki i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na super brzmieniu, to sprawdzą się oba typy.

Co do rozmiaru głośników, to najlepiej zdejmij maskownicę i się upewnij.

Przeglądnąłem parę źródeł i raz były montowane 130 mm, a innym razem 160 mm.

Nie kupuj głośników dwudrożnych, bo na 90% wysokotonowe są zainstalowane w desce rozdzielczej.

Jak nie chcesz ingerować w oryginalne kostki, to będziesz jeszcze musiał kupić przejściówki (koszt ok. 5 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o omy i waty tam jest 4 omy i 80 Wat a w orginalnych jak jest ????

 

 

A propo dzwieku to nie musi być swietny bo jak by musiał być to bym kupił radio i lepszy sprzet a mi chodzi o wymiane dlatego że poprostu w orginalnych wysypała się membrama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancją się nie musisz przejmować, bo praktycznie wszystkie głośniki samochodowe mają 4Ω.

Moc oryginalnych głośników to chyba 10 lub 15W, te z aukcji też raczej więcej realnej mocy nie mają :-D

Za około 60-70 zł w RTV Euro, lub MM można kupić Pioneera, Blaupunkta, Magnata, więc może warto się tam udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 60-70 zł w RTV Euro, lub MM można kupić Pioneera, Blaupunkta, Magnata

Tylko czy warto. Jeśli potrzebne są tylko głośniki do słuchania, a nie urywania głowy (fakt, z org. radiem będzie ciężko) to taki ping pong czy inny boshman (czy jak się to pisze) powinien styknąć.

Ewentualnie na allegro trafiają się org. głośniki (w stanie wizualnym ok), ale w sumie tego nie polecam bo nie wiadomo na co trafimy i ceny tez mają niezbyt ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdy kupie 6 głośników a za przesyłkę zapłace raz a te prz przedniej szybie jak one wogule wyglądają i jai to jest 13 czy może mniejsze a mam pytanie z innej pułki jak wymienić podświetlenie w zegarku i czujników pasów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wysokotonowy-tweeter-103...1561822458.html

Coś w ten deseń kupiłem i wg. mnie jest o wieeeeeele lepiej niż z klasycznymi gwizdkami car audio, wysokie tony są miłe dla ucha, anie wgryzające.

Co do kupowania kompletu to może poszukaj w swoim mieście czy gdzieś nie mają ping-pongów wystawionych na pokaz. Jak tak patrzę to wszędzie są, więc może i u Ciebie i będziesz mógł nausznie się przekonać czy Ci pasują.

Ewentualnie możesz zainteresować się też głośnikami alpharda (nawet tymi nie przeznaczonymi bezpośrednio do aut) lub kupować stopniowo.

 

Co do gwary na głośniki to może by coś dała przez pół roku (domniemanie niezgodności w chwili zakupu :-D), a potem i tak uwalą ze względu na wadę mechaniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!