Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Slot Karty I Zaślepka Pod Kartą


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Koledzy. Takie pytanie z mojej strony. Mam megana II w którym karta ma opcję, że nie trzeba wkładać jej do slotu, żeby uruchomić pojazd. Jednak mam wrażenie, że ten slot nie działa, ponieważ jak wkładam kartę, to nic się nie dzieje, a ona wchodzi dziwnie luźno, jakby jej nie nie chwyciło, a odpala pewnie zdalnie. Czy to oznacza uszkodzony slot i ile kosztuje naprawa lub wymiana ewentualnie? pozdrawiam serdecznie i proszę o podzielenie się dowiadczeniem

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ta jakby zaślepka pod slotem karty - na samym dole ( wnioskuje, że zaślepka, ponieważ ma taki uchwyt do chwycenia ) jest wyjmowana? Siłuje się z nią i nie mogę zdjąć.:-D

 

Pozdrawiam jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wchodzi luźno i u mnie, także nie ma z tym problemu. Generalnie fakt, że masz ją przy sobie jest w Twoim przypadku tak samo traktowany jak to, czy jest w slocie. Samo włożenie jej do slota nic nie daje.

 

Zaślepka - tam jest złącze do podpinania się pod CLIPa (komputer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli nie mamy w tym momencie tej opcji, ze po włożeniu karty zapalają się wszystkie kontrolki itp? Bo ostatnio np zostawiłem otwartą szybę i musiałem odpalić samochód i dopiero wtedy ją zamknąć.

 

A tą zaślepkę otwiera sie jak np barek, ze góra jest uchylna? Nie chce po prosu wyłamać:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaślepka jest na 4 zatrzaskach i ją się tylko otwiera jak się chcemy dostać do gniazda diagnostycznego. A slot karty jest potrzebny Tobie do odpalenia auta jak będziesz miał kłopot z HF i nie wykryje karty że ją masz w środku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Aston,tylko mi chodzi o to, że do tego slotu karta wchodzi bardzo luzno, jak by w ogole jej tam nic nie lapalo w srodku i po wlozeniu jej samochod w ogole nie reaguje - nie zapalają się zadne kontrolki, nie mozna opuszczac, ani podnosic szyb - dodam tylko, ze karte mam zdalna, a wiec nie trzeba jej teoretycznie wkladac. Jesli samochod jest zgaszony jakis czas i chce opuscic sobie np szybe to musze go odpalic.

 

Co do tej zaslepki, pytam o jej zdjecie poniewaz mam cb i nawigacje,a nie znosze miec kabli na wierzchu i mysle jak je poprowadzic, bo gniazdko zapalniczki jest idealnie na srodku, nadzwyczaj rzucajaco sie w oczy;)a u mnie musi byc porzadek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ma HF i karta w slocie też jest luźna i tak ma być. Samochód na nią zareaguje jak się wciśnie przycisk start stop. Wystarczy ja włożyć do slotu i nacisnąć przycisk start stop, ale nie wciskać pedału sprzęgła auto na biegu. Wtedy zapalą się kontrolki i będziesz mógł sobie okna otwierać zamykać bez potrzeby odpalania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie 10 minut temu doszedłem właśnie do tego przypadkowo bo mi akumulator siadł:-D

dziękuję bardzo. A dobrze zrozumiałem, że MUSI być na biegu auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!