Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cykanie ?


boban666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Megane 1.6 8v 75 KM.Przeleciałem dziś forum ale nic nie znalazłem.Problem polega na tym iż podczas jazdy z wciśniętym pedałem gazu słychać cykanie , terkotanie które ustaje w momencie gdy zwolnię pedał gazu.Podczas postoju praktycznie tego nie słychać , tylko podczas jazdy.Wyczytałem na forum że może to być spowodowane pochłaniaczem par paliwa lub elektrozaworem ale odpinałem to i terkotanie dalej występuje.Wymieniłem alternator bo kontrolka ładowania mi się zapalała ale po wymianie kontrolka już się nie pali a terkotanie cykanie występuje dalej.Wymieniłem paski akcesori ale bez różnicy.Wydech też w porządku bo właziłem pod auto , a tak jak pisałem wcześniej odgłos występuje tylko podczas dodawania gazu podczas jazdy

Z góry dzięki za jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dwa tygodnie temu miałem regulowane zawory właśnie w związku z tym cykaniem.Zastanawiam się jeszcze czy to może rozrząd mi nie siada choć był wymieniany w 2009 a od tego czasu zrobiłem ok 50 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boban666mam dokładnie to samo co Ty w tym samym silniku. Jutro albo w sobotę ustawię zawory, chociaż pewnie to nie pomoże. Może to panewki, chociaż kolega w hondzie miał sytuacje że podczas przyśpieszania nic mu nie stukało tylko na wolnych obrotach i okazało się że to panewki więc nie wiem. Będę starał się wyeliminować ten problem w swoim aucie. Będę informował na forum o moich działaniach i efektach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas dodawania gazu? A czy czasem, nie będzie to zachłanne ssanie powietrza przez układ zasilający? Może macie gdzieś nieszczelny układ dolotowy powietrza? Najlepiej otworzyć maskę i bawić się linką gazu, nasłu[ciach]ąc skąd dochodzi cykada. Już czytałem coś podobnego na tym forum (dawno), bo miałem podobne podejrzenia w moim 2.0l 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju też stuka ale ciszej, najlepiej to słychać podczas jazdy przy nabieraniu prędkości, wtedy jest obciążenie silnika i są takie odgłosy.

Ustawienia zaworów nie pomogło. Ciekawy jestem czy to po prostu nie same zawory. Trzeba by zdjąć głowice, oddać do remontu i zobaczyć ale chyba za dużo roboty i albo będzie lepiej albo nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to, odgłos dochodzi wyraźnie z silnika, nie gdzieś z boku...

Być może to wał na głowicy, tak już się wytarł że są szczeliny między wałem i zaworami i uderzając w zawory wydaje taki dźwięk...

Chociaż to pewnie odbiło by się na dynamice silnika bo zawory nie otwierały by się do końca. Nie wiem jak u kolegi BOBANA 666 ale u mnie z dynamiką raczej nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak też tak się właśnie zastanawiałem czy tego odgłosu nie powoduje napinacz paska rozrządu ale rozrząd miałem wymieniany z 2 lata temu.

A co do dynamiki to faktycznie też nie odczułem jakiegoś spadku mocy.Tym bardziej że ostatnio zrobiłem prawie 600 km i dalej to samo nic się nie nasiliło.Zastanawiam się jeszcze czy poduszka pod silnikiem (ta pod pompą wspomagania) nie może powodować takich efektów bo wygląda już troszkę na zmęczoną

 

Miałem nagrać ten dźwięk ale ciężko go nagrać ze środka samochodu bo podczas jazdy ściąga mi szum kół :)

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje cały czas Vpower.A gdzie ten czujnik się znajduje w moim silniku (K7M)?

Mam jeszcze jedno pytanko.Bo pisałem wcześniej że odpinałem wtyczkę od zaworu pochłaniacza par paliwa bez efektu.Więc zastanawiam się czy sam pochłaniacz nie będzie uszkodzony tylko nie wiem jak to sprawdzić.Wchodzą do niego dwa wężyki jeden leci do zaworu a drugi wchodzi pod samochód.Ja wypinałem ten co leci na zawór a teraz chciałbym się dowiedzieć czy wypięcie tego drugiego nie spowoduje jakiś nie oczekiwanych skutków :)

A i jeszcze jedno mi się nasunęło.Czy gdy by mechanik wsadził mi pasek rozrządu z silnika 90 KM to czy po czasie od wymiany ( 2 lata ) nie mógł by właśnie ten pasek bądź rolka wydawać takie odgłosy?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!