Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co To Za Płyn Chłodniczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakładałem instalacje LPG i muszę dolać płynu chłodniczego. Podjechałem więc do ASO i zakupiłem Glaceol RX Type D. Jednak ten płyn jest zielony, a ja mam w zbiorniczku różowy płyn. W ASO powiedzieli mi, że to jedyny zalecany.

Co ciekawe moje auto było cały czas serwisowane przez poprzedniego właściciela i na fakturze z 20.01.11 jest także dolewka płynu chłodniczego (0,3 szt., pewnie 300 ml). Czy ktoś może domyśla się o co chodzi? Czy Renault Megane 1.6 z 2007 mogło mieć jakiś inny płyn? Poniżej wklejam zdjęcie.

 

W załączeniu wrzucam zdjęcie spod maski oraz płyn, który kupiłem.

 

Pozdrawiam

post-32247-0-13273900-1304423797_thumb.jpg

post-32247-0-23500000-1304423807_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault zaleca wymianę co 120 tys. km. Jeszcze trochę mam. Jutro zadzwonię do serwisu, gdzie wcześniej był serwisowany i zapytam co oni lali. Jak nie dowiem się, to chyba wymienię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zadzwoniłem do kilku serwisów. Wg Auto Lider Kalisz, płyn traci pigment i może po prawie 4 latach tak być. Mam dolewać ten zielony. Wg Impwar Rzeszotary / Legnica, nie wiedzą, nie są pewni, nie mają doradcy itp. Poprosiłem o oddzwonienie. Nieodzwonili. Masakra obsługa w Impwar. Wg Nawrot Długołęka (tutaj połączyłem się z doradcą technicznym, a nawet przesłałem zdjęcia), może tracić pigment, ale nie na różowo, tylko żółto.

Po przesłaniu zdjęć jednak Pan stwierdził, że jest ok. jak na ten wiek, inne też tak mają.

 

Przy okazji wyszedł mi ranking ASO:

1. Nawrot

2. Auto Lider

 

Długo nic

3. Impwar

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zayak - ja tylko w Długołęce robię. Był też różowy płyn, sam mam taki. Ostatnio nawet badałem u nich i wyszło do -40 st. :-D

Jak będę to się zapytam o nazwę jak nie zapomnę. Dopiszę do listy zapytań :-D

Byłem dzisiaj w ASO i się zapytałem.

Był też różowy oryginalnie zalewany Glaceol ale to już dawno.

Czyli wniosek jest prosty, że należy wymienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!