Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem Z Obrotami Po Uruchomieniu 1,6 8V


djpablo211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od 3 dni mam problem z moją meganką po uruchomieniu bez wciskania gazu są takie objawy jak na filmiku nagranym przeze mnie, dzieje się to na zimnym jak i na ciepłym silniku, jedynym wyjątkiem jest jak zgaszę samochód i do 5 minut go odpalę to zaskakuje od razu. Zapala również w miarę szybko jak wcisnę pedał gazu, ale to nie oto przecież chodzi. Samochód pracuje po przegazowaniu normalnie nie szarpie silnikiem nie gaśnie jest wszystko ok, na biegu jałowym też równiutko chodzi tylko to odpalanie :/.

 

Wymieniłem świece NGK jutro będę miał nowe przewody ale co dalej? filtr powietrza wymieniony dajcie jakieś pomysły gdzie szukać bo już ręce opadają.

 

Na filmiku widać jak odpalam samochód bez wciskania gazu dopiero w 20s filmiku dodałem gaz i obroty wpadły na 900 tak jak powinny i tak jest cały czas. Silnik był zagrzany zostawiłem go tylko na jakies 20 minut pod blokiem.

 

Silniczek oczywiście na samej benzynie.

 

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś przepustnicę.Wymyj ją dokładnie w nitro zdemontuj silniczek krokowy i również dokładnie go umyj w nitro gdyby stożek nie chciał się domyć wyczyść go delikatnie papierem wodnym np.800.poskładaj uruchom silnik następnie zgaś odłącz aku na około 10 min i sprawdz ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź jutro albo najpóźniej w piątek się tym zajmę, jak tylko zrobię to co napisałeś to dam odpowiedź czy pomogło. Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki poziom oleju.?? Między prędkościomierzem a wskaźnikiem poziomu benzyny w baku jest wskaźnik temperatury cieczy w układzie chłodzenia i wyraźnie widać na filmiku że ta temperatura jest bardzo wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wskaźnik poziomu oleju i tak ma być. Przy uruchomieniu silnika wskazówka temp. leci w górę. I m wyżej tym więcej oleju jest. Po chyba 30 sek lub przejechaniu 500 m, lub rozpędzeniu auta powyżej 20 km/h wskazówka spada i pokazuje temp. silnika.

Też obstawiam że masz zabrudzony układ przepustnica/silniczek krokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc tak po godzinie walki z meganką udało mi się wszystko powykręcać dokładnie wyczyścić ( stożek od wolnych obrotów był cały w czarnym osadzie), ale... trochę się poprawiło ale nie do końca

Teraz nie dodawałem gazu przy uruchamianiu.

Dajcie jeszcze jakieś propozycję co to może być dodam że teraz czasami zapali w miarę normalnie po dłuższym postoju ale nie jest to reguła. :/

Wymieniony silniczek krokowy, świece przewody filtr paliwa. Chyba już wszystko ale poradzono mi jeszcze sprawdzić ciśnienie paliwa za filtrem.

ale czy to coś zmieni jeżeli np. przekręcę kluczyk parę razy to ciśnienie powinno być maksymalne i powinien zapalić bez problemu, przynajmniej tak mi się wydaje.

Tym bardziej że jak odpalam samochód to wciskam teraz pedał gazu i czuje po chwili nie spalone paliwo, a rano jak jest samochód po nocy i go odpalam z wciśniętym gazem to nie może prze chwile złapać wyższych obrotów.

Dodam jeszcze jak podpinałem pod komputer to jedyna wartość wydawała się dziwna, skład mieszanki 108% - szarpało silnikiem po chwili skład mieszanki zmienił się na 250% i silnik się ustabilizował.

Może to jakoś pomoże.

Ale jak tylko będę miał taką możliwość to to oczywiście sprawdzę to ciśnienie

Uszkodzone 2 wtryski ( na zamkniętym sączy się paliwo ) po wymianie wszystko wróciło do normy. Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWRACAJĄC DO TEGO WSKAŹNIKA POZIOMU OLEJU TO TROCZĘ DZIWNE BO U MNIE NIC TAKIEGO SIĘ NIE DZIEJE.?? Po odpaleniu auta wskazówka pozostaje w miejscu i idzie w górę wraz z temperaturą silnika. Czyżbym miał uszkodzony czujnik poziomu olej czy w takich megankach jak moja to normalne.??

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 - Caps Lock

Czemu się drzesz <piwko>

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!