Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego co było wymienione od lutego: pompa paliwa (która dokonała żywota) i przy okazji świece. Problem jest taki: odpalam auto, obroty ok. Przejadę kawałek (powiedzmy 20 km) silnik złapie temperaturę i zaczyna się koncert: pali jakby na dwa lub trzy gary, czasem się odmuli, ale kiedy odejmę gazu znów zamułka. No i oczywiście jak podniosę maskę to żar jak z jasnego nieba (na desce temperatura w normie: w okolicach trzeciej kreski). Prawdopodobnie paliwo które zostało nie spalone w garach leci do katalizatora i tam się jara, stąd ten żar i smród jakby plastik się topił. I teraz druga część: wracałem wtedy do domu, jakieś 200 km. Ujechałem rzeczone wcześniej 20 i wracam bo nie będę się przecież tłukł na dwóch garach taki szmat drogi. Pomyślałem że może wrzucę ogrzewanie na full to może się trochę schłodzi i jakoś dojadę. No i dojechałem z powrotem te 20 km ale wskazówka od temperatury płynu chyba zaczęła szaleć, otóż: na zewnątrz 10-11 stopni, grzanie na full, nawiew na full, wszystkie kratki otwarte, wskazówka między drugą a trzecią kreską, staję na światłach, dochodzi do trzeciej. Ruszam ze świateł i po przejechaniu dosłownie z 5 metrów wskazówka w momencie spada na drugą kreskę ;| fakt, że silnik wtedy jedzie na wszystkich garach. Wietrzę w tym jakiś związek przyczynowo skutkowy pomiędzy pracą silnika, a temperaturą płynu. Gdyby ktoś z was coś wymóżdżył to proszę dajcie znać, za tydzień chcę jechać na weekend na mazury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociaż czujnik temperatury sprawdziłeś? Masz dwa, jeden podaje sygnał na deskę, drugi do ECU.

Następna sprawa, wentylator chłodnicy, termostat. Problemy z zapalaniem na ciepłym są zwykle związane z cewkami, świecami i/lub czujnikiem położenia wału.

 

A poza tym trzeba najpierw wykorzystać :), a nie od razu zakładać nowy temat. Coś mi się wydaje, że kolega niezbyt uważnie przeczytał regulamin.

 

Zamykam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!