Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Karta Hands Free czasem nie działa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dziwny problem ze swoją kartą HandsFree, otóż nie zawsze samochód widzi ową kartę, problem jest na tyle duży że wtedy nawet naciśniecie przycisku na karcie nie otwiera samochodu. Muszę stać i dusić kilkanaście razy :) Bateria w karcie sprawna (wymieniona i sprawdzona miernikiem). Sytuacja pojawia się róznie np: podczas podróży mając kartę w kieszeni, czasem wywala komunikat "nie znaleziono karty", czasem nie mogę zamknąć samochodu, ani z handsfree ani z przycisków na karcie :)

 

 

Mam niestety tylko jeden egzemplarz karty, więc pytanie... Czy to karta, czy może moduł czytnika w megi?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak się zdarza, a szczególnie po komunikacie "nie znaleziono karty". Wówczas jej kolejne szukanie jest jakby zablokowane i choćby nawet karta była na samej antenie to nie zadziała. Po takim komunikacie KONIECZNE jest umieszczenie karty w czytniku i naciśniecie START/STOP.

Od tego momentu znowu komunikacja pomiędzy systemem HF i kartą będzie normalna. Oczywiście do momentu gdy znowu skutecznie schowasz kartę w kieszeni, której przez anteny nie widzi system. Najczęściej, jak siedzisz za kierownicą, to kieszenie w spodniach czy też boczne na nogawkach. U siebie zauważyłem, że na siedzeniach i poniżej, anteny karty już nie odnajdują. To samo we wnęce obok licznika, przed kierownicą, tu już chyba za wysoko i od tyłu anteny..

Zauważyłem także przypadki, Ze choć karta jest w zasięgu anteny, i została rozpoznana to czujniki zbliżeniowe w drzwiach nie działają. Ma to miejsce w przypadku, gdy ładuję coś do bagażnika, otwartego przyciskiem na klapie, a w tym czasie któryś z pasażerów próbuje otworzyć drzwi.

Jest to niemożliwe. Moim zdaniem tak być powinno i jest to celowe. Zapobiega to sytuacjom splądrowania wnętrza auta gdy kierowca jest sam i jest zajęty czynnościami przy otwartym bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów nie mam żadnych problemów. Pod koniec baterii jedynie jak miałem ją w spodniach razem z telefonem komórkowym nie dało się otworzyć drzwi. Wystarczyło komórkę do drugiej kieszeni. Po wymianie baterii działa nawet z komórką w jednej kieszeni. Nigdy też nie zauważyłem, że otwarcie bagażnika powoduje jakieś problemy dl apsażerów, którzy ładują się do auta w tym czasie.

 

Zadzwoń tu:

 

http://www.kartarenault.republika.pl/

 

możesz jest coś walniętę. Napewno ma większe doświadczenie z tymi kartami

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!