Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podatek od sprzedanego auta


kryst111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupilem meganke 2 miesiace temu i chce ja sprzedac. Wartosc na umowie mialem 24000zl a Urzad mi naliczyl od 30000zl. Zaplacilem podatku 600zl. Teraz jak bede ja chcial sprzedac to ile bede musial zaplacic podatku? Mial moze ktos podobna sytuacje? Prosze o rade, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego nie ma znaczenia kiedy kupił - nic nie pisał, że sprowadził a to 1/2 roku tyczy się tylko i wyłącznie sprowadzanych ale i tak nie do końca. Jeśli sprowadzisz auto i zapłacisz kwotę podatku bez kombinacji (zaniżania wartości auta) i za tyle samo sprzedasz to auto - czyli bez zysku to możesz je sprzedać nawet po 1 dniu ;-) i nic ci nie zrobią.

Przerabiałem to ostatnio więc jestem w temacie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzad mi naliczyl od 30000zl. Zaplacilem podatku 600zl.

Tutaj jest mowa o podatku od czynności cywilno-prawnej.

Prezes napisał, iż

Zazwyczaj w umowie się zaznacza kto płaci podatek i zazwyczaj płaci go kupujący a nie sprzedający.
Od 01.01.2007 r. nie jest już "zazwyczaj", bo podatek od czynności cywilnoprawnej obligatoryjnie płaci KUPUJĄCY. Wynika to z ustawy z dnia 09.09.2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Teraz jak bede ja chcial sprzedac to ile bede musial zaplacic podatku?
A tu jest mowa o podatku dochodowym od wzbogacenia.

Jeżeli w okresie krótszym niż 6 miesięcy od daty zakupu (nie rejestracji!) nie ważne czy krajowego, czy z zagranicy,sprzedamy auto, mamy obowiązek zapłacić podatek od wzbogacenia. Podstawą opodatkowania jest nasz zysk, czyli kupiliśmy auto za 20 tysiaków, sprzedajemy w okresie krótszym jak pół roku za 25, opodatkowujemy nadwyżkę, czyli 5.000 PLN według stawki 19% w zeznaniu rocznym PIT-37 lub 36 w wierszu inne źróła.

Jeżeli jesteśmyw stanie udokumentować, że w okresie tym ponosiliśmy koszty napraw, remontów, podstawę opodatkowania możemy pomniejszyć o te kwoty. Musi być jednak faktura,rachunek dokumentujący ten wydatek.

 

Tak jak pisze Prezes, jeżeli sprzedasz auto taniej jak kupiłeś, nie musisz czekać pół roku, ale jak US się zaciekawi sprawą, musisz udowodnić dlaczego tak postąpiłeś? Znudziło się, czy co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na umowie mialem 24tys Urzad nie uznal tego wycenil 30tys i teraz jesli bym sprzedal i na umowie bedzie widiec cena przykladowo 27tys a Urzad ma dalej w cenniku 30 tys to bede placil podatek czy nie. Przeciez jak kupilem auto to cena na umowie ich wogole nie interesowala. A jak bedzie w przypadku sprzedazy, na co beda patrzec?

 

[ Dodano: 2007-08-20, 14:35 ]

Nie nie znudzilo sie jednak mam lepsza oferte i rok mlodsze w lepszym wypasie za dobra cene. Wiec musze jakos zakombinowac ze sprzedaza ale nie chce placic podatku wiec musze sie dopytac, abym nie mial problemow ze skarbowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryst111, Jeżeli przy płaceniu podatku od czynności cywilnoprawnej Urząd podwyższył Ci cenę zakupu z umowy do wartości rynkowej, czyli wyliczył te 30tyś i nie zakwestionowałeś ich wyliczenia, w tym momencie nijako "przyznałeś" się że tyle w chwili zakupu auto było warte.

Sprzedając auto w okresie krótszym jak pół roku od daty zakupu musisz mieć na uwadze kwotę wyliczoną przez US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Chory kraj, chore ustawy. A w telewizorni pokazują reklamy, że żyje się lepiej, bezpieczniej, ludzie mają kasę, złodzieje za kratkami, interesy kwitną i jest dobre prawo. Pytam się gdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pcc to jest przy kupnie a jak sprzedaje to nie wypelniam takiego druku. sprzedalem w kwietniu auto i nic nie wypelnialem, tylko kupujacy.

 

[ Dodano: 2007-08-21, 11:12 ]

Jesli na umowie zakupu mialem 24tys a teraz przy sprzedazy wpisze 23900 to bede musial placic podatek, beda sie czepiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizorni pokazują reklamy
sam już odpowiedziałeś na swoje pytanie. lepiej jest w reklamach :-P
Jak nie Ty płacisz podatek to Ty nic nie wypełniasz

Ale musi ustalić odpowiednią kwotę, którą wpisze kupujący, by potem nie być wzywanym i nie dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!