Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik po remoncie nie odpala


biniu63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem z odpaleniem po remoncie głównym silnika. Wszystko przez odkręcenie się stopki korbowodu pierwszego tłoka i praktycznie urwaniu pozostałej części korbowodu. Wał do szlifu, nowy tłok z korbowodem, nowy rozrząd i złożenie wszystkiego do kupy. Jest tylko problem z odpaleniem silnika. Z tego co wynika to nie podaje pompa na rampę (okrągła). Pompowanie gruchą nic nie daje, ponieważ paliwo cofa się (jakby zaworki w niej były walnięte). Jednak po zassaniu paliwa do pompy metodą Pawłowa i po odkręceniu przewodu ciśnieniowego od rampy tylko kapie. Po złożeniu i podpięciu wszystkich czujników podpiąłem pod clipa, wszystkie błędy wykasowałem, czujniki przyuczyłem i jest wsio ok. Jednak nie chce odpalić. Podczas kręcenia na tablicy nie świeci żadna usterka i clip też nic nie wykazuje. Robiłem już laguny dieslowskie i pompowanie gruchą czyli odpowietrzanie idzie do oporu, w tej wegance jednak tak nie jest (wszystko się cofa). Czy tu tkwi problem nie podawania przez pompę wysokiego ciśnienia paliwa?

 

No dobra. Założyłem konto i zarejestrowałem się, ale widząc, że czytają i nic poza tym. Mam osobiście 3 laguny i na tamtym forum odpowiedzi – podpowiedzi są praktycznie natychmiastowe. Dlatego też zamówiłem nową gruchę, tylko prostą i zobaczę czy odpali. Życzę powodzenia.

 

No i muka. Nowa grucha zasysa paliwo, ale na przewodach dopływowych i przelewowych pompy powietrze. Zacząłem dobierać się do filtra paliwa i okazuje się, że paliwo pompowane przez gruchę idzie z powrotem do zbiornika. Jest na jakiś zawór z bimetalem, z tego, co znalazłem, ale czemu nie mogę sprężyć paliwa gruchą? Czy walnięty jest filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem do czynienia z tym silnikiem. Ale w niektórych konstrukcjach gdzie jest czujnik położenia walka rozrządu i czujnik położenia wału jak ecu dostaje sygnał że się nie synchronizuje ecu blokuje dawkę paliwa wtrysku albo pompy.

 

Sprawdź immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześnie jestem w posiadaniu clipa i wszystkie błędy pokasowałem, czujniki przyuczyłem i nie ma żadnych błędów. Tylko teraz przy nowej gruszce paliwo ze zbiornika zasysa, ale dalej przy powrocie i ciśnieniowym bąble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem bezpośrednio z ominięciem filtra paliwa gruchę. Mogę teraz wytworzyć ciśnienie, jednak dalej brak paliwa na wyjściu wysokiego z pompy. Piszę na tym forum, ponieważ jest to meganka, a lagun z takimi silnikami nie ma. Na pompie są dwa złącza elektryczne 1 czujnik temperatury 2 regulator ciśnienia. Clip pokazuje tylko błąd skrzynki podgrzewania, czyli nieszczęsnych świec żarowych, a reszta bez żadnych błędów.

 

Nie żebym się czepiał ale z czystej ciekawości; co na to forum LAGUNY :)

Właśnie ta tym forum mam więcec podpowiedzi niż na tym niemym forum. Silnik już chce gadać, ale nie mam osobiście meganki to nie będę się rozpisywał.Chciałem tylko pomocy, ale widzę, że tylko czytają lub

Nie żebym się czepiał ale z czystej ciekawości; co na to forum LAGUNY :)

 

No i odpaliła, pompa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!