Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane CC


Sroczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po licznych poszukiwaniach właściwego samochodu wybór padł na Renault w wersji CC.

Co do rodzaju paliwa jeszcze decyzja nie została podjęta:)

Mam do Was dwie prośby/pytania.

1. Czy istnieje możliwość składania tylnych siedzeń w celu włożenia np. nart do bagażnika?

2. Co sądzicie o takim egzemplarzu:

---->>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten egzemplarz odradzam. Sam kupiłem Cabrio we wrześniu, osobiście oglądałem to auto w Katowicach. Auto stoi już na pewno ponad rok w komisie. Na początku kosztował 35 tyś, przez wakacje cena spadła do 28, dlatego zdecydowałem się pojechać. Auto jest bardzo zaniedbane w środku, skóra, która powinna być czerwona była bordowo-fioletowa. Połamane plastiki, przód jest źle poskładany po uderzeniu (widać na zdjęciach dużą szczelinę między maską, a zderzakiem), reflektory są jakoś krzywo założone (ksenony nie z tego auta - brak spryskiwaczy) i jeśli dobrze pamiętam, to fotel kierowcy się nie składał. Jeśli masz jechać z daleka to nie warto, rozczarujesz się.

 

A jeśli chodzi o pierwsze pytanie, to nie ma możliwości składania siedzeń z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował i to bardzo!!!!

 

Zastanawiam się jeszcze jaki silnik wybrać: autkiem jeżdżę głównie po mieście, dystanse krótki w sumie około 20 km dziennie + jakieś weekendowe wypady (sporadycznie) około 300 km. Z prostego rachunki wynika, że diesel średnio się opłaci.

 

Pytanie odnośnie jednostki 1,6 i 2,0 - czy jest kolosalna różnica w osiągach i czy któryś prezentuje sobą jakieś dyskwalifikujące wady. Może inaczej: co lepiej kupić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę zakupu, to nie ma już przy zakupie auta używanego takiej różnicy.

Ja sporo jeżdżę, więc brałem pod uwagę tylko zakup diesla (przez krótką chwilę myślałem o LPG), ale w Cabrio to bez sensu. Brak koła oznacza ingerencję w bagażnik niestety.

Jeżdżę głównie po mieście i mój 1.9 aktualnie pokazuje spalanie 7.1l .

W kwestii benzyniaków to może ktoś inny się wypowie, bo z tymi silnikami to w ogóle doświadczenia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, z mojego punktu widzenia, wybrałbym benzynę 2.0l (taki mam w RX4) i założyć instalację gazową. 20km dziennie nie dużo, ale ekonomiczniej od diesla. Silnik 1,6 nie jest słaby, ale i nie rewelacja, lepsze przyśpieszenie, ale spalanie w tym momencie prawie identyczne. Na stałej prędkości wykazuje 8,2 litra. Poprzednio miałem Astrę 1,8L 8 zaworów, kolega miał 1,4L a spalanie takie samo. Trzeba jednak zaznaczyć, że mój RX4 na pusto waży prawie 2 tony, więc w MII będzie trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie, pozostaje tylko poczekać do wiosny i czekać na coś czarnego :mrgreen: Pawciu po tak krótkim okresie użytkowania jesteś zadowolony z zakupu?

 

Zygmunt nigdy nie byłem za gazem w samochodach. Zbyt dużo złego się nasłuchałem i sam doświadczyłem dlatego stanowczo mówię nie:) Co do spalania nauczyłem się podobnej rzeczy. Samochód z pojemnością 1.3 wcale nie musi palić mniej niż samochód o pojemności 2.0.

 

Dodatkowo czy przy zakupie należy zwracać uwagę na coś szczególnego? Czy samochód ma jakieś bolączki dot. konkretnego modelu, wersji, silnika czy standardy jak w każdym innym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też przed wycieczką do komisu (czy osoby, która sprzedaje auto) zadzwonić i popytać, m.in. czy dach się w ogóle składa. Ja miałem taką sytuację jak sie przymierzałem do auta. Dzwoniłem i wszystko z autem miało być ok, w ogłoszeniu też ideał. A jak przyjechałem na miejsce to się okazało, że dach się nie składa, oczywiście nie wiadomo czemu. Cena też nie była jakoś specjalnie niska, wiec takich min pewnie jest więcej. Na szczęście nie miałem daleko, ale jakbym przejechał pół Polski to nie byłbym zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka kierowcy była wystrzelona. Na pewno go to nie dyskwalifikuje, ale trzeba go dokładniej obejrzeć.

 

Apropos poduszki to przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja. Przejeżdżałem kiedyś koło komisu, w którym stał ładny cabrio. Wnętrze miał też takie jasne, jak ten co ostatnio wkleiłeś, a poduszka kierowcy była ciemna. Więc pytam sprzedawcy jak mocno był stuknięty, na co on mi odpowiada, że nie był w ogóle stuknięty, a poduszkę ktoś ukradł, dlatego zamontowali "ciemną". Myślę sobie OK, ale oglądam dalej, otwieram bagażnik, a w bagażniku jasna klapka z poduszki sobie leży :mrgreen: Ewidentnie poduszka była wystrzelona. Gość już nic więcej do powiedzenia o aucie nie miał. Zatem Panowie, warto zaglądać do bagażnika :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!