Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odrazu przepraszam że zakładam podobny temat prosze tylko o informacje co należy sprawdzić i jakie elemety skontrolować w przypadku nie działającej klimatyzacji w meganeII.Dodam czynnik w układzie uzupełniony 550gram + olej układ szczelny panel klimatronika działa tz.przynajmniej wyświetlacz i przełączniki,nawiew powietrza w kabinie ok,tylko wentylator skraplacza i spreżarka stoi.Sprawdziłem bezpiecznik w skrzynce pod maską jest ok,i mam jeszcze jedno pytanie jak można sprawdzić działanie czujnika ciśnienia czynnika w układzie? zgóry dziekuje za odpowiedzi,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobną sprawę

Od niedawna jestem właścicielem scenica II i zaczęły się gorąca, oczywiście klima nie chodzi,dość który mi to sprzedał (sprowadzony z Francji) nabił klimę i wymienił czujnik (obwód czujnika czynnika chłodzącego)na kompie byłem .Jak załączam klimę (klimatronic) to słyszę jak obciąża silnik i coś prztyka znaczy że działa sprężarka ?... byłem też w jednym serwisie (ale nie polecam )bo chyba mnie zbyli , i sprawdził mi ciśnienie mówił że dobre (było ciepło)i kazał mi szukać awarii elektrycznej?

Co robić najpierw sprawdzić szczelność układu i ilość czynnika (czytałem że ma to znaczenie ta ilość czynnika ?)dlaczego jest ciśnienie i nie chodzi - może być ciśnienie a mało czynnika?

poradźcie co tu zrobić

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 99% jest to wina czujnika klimatyzacji, który znajduje sie pod zderzakiem. Moga niełączyc styki. Zobacz jeszcze czy działa Ci ogrzewanie tylnej szyby i lusterek, bo jeżeli nie działa (świecenie kontroli o niczym nie świadczy, trzeba to sprawdzić organoleptycznie) to rozprogramował sie komputer. W scenicach to częsta usterka. Niemniej jednak przywrócenie ustawień trwa 15 min. po warunkiem , że ma sie clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Okazało się że elektronika i czujniki są w prządku (Jak załączam klimę (klimatronic) to słyszę jak obciąża silnik i coś prztyka znaczy że działa sprężarka ?)byłem u innego serwisanta od klimy i bobił mi kline -czynnika i chodzi :) Jednak tamten serwis wcześniejszy był :)

pozdrawiam

dziękuje za rady

 

irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Przy uruchomieniu AC/AUTO powinny być widoczne zmiany na obrotomierzu ? Gdy uruchamiam wydaje mi się, że po chwili silnik zaczyna inaczej pracować jednak na obrotomierzu wskazówka stoi w miejscu. Klima nie chłodzi. Jeszcze nic nie robiłem z klimą, w jaki sposób można sprawdzić czy sprężarka działa i gdzie ona się znajduje?

pozdrawiam

Może ktoś powiedzieć gdzie szukać tej sprężarki ?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kompresor się włącza, to powinieneś usłyszeć dosyć charakterystyczne cyknięcie (powinno być słyszalne bez problemu, kiedy masz otwarte drzwi kierowcy) i obroty powinny na chwilę wzrosnąć. Jeśli obroty u Ciebie się nie zmieniają, nie słychać cyknięcia, a powietrze wieje ciepłe, to wiedz, że coś się dzieje...

 

Generalnie Twoje objawy pokrywają się z tym, co ja miałem jeszcze całkiem niedawno. U mnie okazało się, że klimatronic się rozprogramował, co blokuje pracę sprężarki, nie generując przy tym żadnego błędu w komputerze. Jest to czysto softowa usterka, która czasem zdarza się w MII i SII. Naprawa sprowadza się do poprawienia ustawień, co dla wprawionego w M II mechanika jest kwestią chwili (zrobił mi to przy okazji wymiany wysprzęglika, więc nawet nie doliczył żadnej robocizny za to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!