Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dci Wyciek oleju. Kapie od dołu


supaplex

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Wyciek pojawił się w miejscu oznaczonym na zdjęciach. Z powodu tego, że po zorientowaniu się o wycieku zachlapane były całe okolice. Silnik został wytarty i kropla pojawiła się około 30min po czyszczeniu na jeszcze ciepłym silniku. Po kilku dniach trafił na podnośnik i wstępna diagnoza - uszczelnienie miski. Od przodu silnika pod filtrem oleju jest sucho. Z tyłu silnika, pod rozrusznikiem też sucho, więc z góry nic nie kapie. Mechanik mówił, że widać gdzieś, iż koło zamachowe jest w oleju - nie za bardzo zrozumiem co miał na myśli. Olej kapiący jest czarny i gęsty.

 

Zdecydowałem się na wymianę uszczelki pod miską i zalaniu nowego oleju. Na jałowym biegu pracując przez około 1h po zmianie, nic się nie pokazało. Niestety - po dwóch dniach, po kilku jazdach skapało go na tyle dużo, że zaczęło już ściekać z osłony.

 

Po zostawieniu auta na noc zostawiam plamę wielkości denka od kieliszka.

 

 

 

Padła propozycja wymiany uszczelniacza wału. Koszt roboty zaledwie 300zł w mojej okolicy i do tego 30-50 zł oryginalny uszczelniacz. Chciałem też poprawić uszczelnienie wybieraka skrzyni, bo też się poci, a pewnie wraz z wyjęciem skrzyni to będzie przy tak zwanej okazji.

Co jeśli jednak to nie uszczelniacz wału ?

Co mogę jeszcze sprawdzić ?

post-26413-0-28837100-1306058419_thumb.jpg

post-26413-0-72232100-1306058430_thumb.jpg

post-26413-0-90926100-1306058439_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje jednak na uszczelniacz wału. Też to przerabialem. Wcześniej też się łudziłem że to uszczelka miski, ale nawet wklejenie jej na silikon nic nie dało. Dopiero wymiana uszczelniacza wału wyeliminowała wyciek. Mnie kosztowało to 500zł + 38 za uszczelniacz Corteco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze mówimy chociaż o tym samym silniku.

W podpisie u ciebie Widzę GT 2,0 16V. Ja mam tutaj F9Q 732 1,9 dCi 102km

 

Uszczelniacz nieoryginalny? A jak wyglądał wał w miejscu uszczelnienia, nie było zjechany od uszczelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyciek spod dolnego koła rorządu simmering (uszczelniacz) do wymiany. Czekam jednak na wymianę rorządu (jeszcze 6,5 tys km) żeby zaoszczędzić na kosztach. Co do wycieku spod wybieraka skrzyni to nie wiem czy jest sens to ruszać. Jest to typowa przypadłość naszych autek. Nawet jeśli to zrobisz to po niedługim czasie będziesz miał ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotek niestety nie mam. W oleju jest cała miska olejowa głównie w tylnej części. Początkowo też myślałem, że to uszczelka pod miską jednak mój mechanik się temu przyjżał i stwierdził, że to jednak simmering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ją piszę o 2.0 16v. Tak się składa że ten silnik jak i dci mają bardzo wiele wspólnego. Miska olejowa, uszczelniacz wału i wiele innych części jest wspólna. Nawet wał korbowy jest chyba taki sam.

Tak więc opisywane objawy były u mnie identyczne. Sam uszczelniacz, faktycznie nieorginalny. Zachwalał go mój mechanik. Póki co, odpukać jest ok... Z drugiej strony, czemu miałbym kupować oryginalny skoro tak często jest powodem wycieków.

Stanu wału nie znam, ale gdyby był wytarty, to mechanik by mi powiedział. On nie owija w bawełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Lepiej późno niż w cale.

Wymiana uszczelki pod miską rozwiązała problem. Poci się też wybierak skrzyni z tym uszczelnieniem w postaci gumowej sprężynki, ale nie kapie.

Osłona dolna założona i podłoga w garażu po wielu nocach nadal sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!