Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zachowanie auta


deddi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem ze swoim autkiem Megane Grandtour 1.9dCi 130KM 220k przebiegu.

1. Od jakiegoś 1,5 miesiąca po odpaleniu po prawej stronie słychać "cykanie" z silnika przez około 2-3 minuty. Potem znika. Jak autko postoi minimum godzinę to po odpaleniu historia się powtarza.

2. Czy to normalne, żeby przy przyśpieszaniu słychać było Świst, ale nie taki jak pracuje turbina, tylko bardziej syczenie, coś jak jakaś nieszczelność? Dzieje się to w przedziale obrotów, 1,8 - 3,0. Dalej nie wiem, pewnie zagłusza to już praca silnika.

3. Czy też macie tak, że jak potrzebujecie gwałtowni przyśpieszyć to autko potrzebuje ok. 2s żeby do niego doszło co chcecie zrobić:)?

4. Co może być powodem, że jak chce się ruszyć bardziej dynamicznie to autko potrafi się jakby zadusić? Zaznaczam, że nie jest to "kangur" typu nauka jazdy (z całym szacunkiem dla kursantów)

5. Od czasu pojawienia się tych dolegliwość autko straciło jakby dynamikę. Moc, którą czułem na początku od 1,8-2,0 obrotów teraz pojawia się od 2,5-3,0...

Pomóżcie Panowie bo trochę czuje się nie komfortowo,. Jak kupiłem autko to nie miałem takich objawów. Zrobiłem około 3k kilometrów i się takie coś pojawiło. Nie znam się na fachowym określeniu tego co dolega. Opisałem moje odczucia. Proszę o diagnozę.

Pozdrawiam

Edytowane przez deddi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki. Za dwa tygodnie powiem mechanikowi. Ja ogólnie chciałem przejrzeć układ doładowania czy nie ma nieszczelności gdzieś może... A ten sterownik to jaki to koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadzieję, że to nic z komputerem. Wogóle to on działa jak na razie bez zarzutu. To znaczy pokazuje rzeczy zgodnie z prawdą... Ostatnio kolega od którego go kupiłem się nim przejechał i stwierdził, że rzeczywiście jest jakiś słabszy. Nie dużo, ale mówi, że odczuł różnicę. Mechanik (pracuje w ASO Renault i wcześniej kolega u niego ją serwisował) wcześniej zaglądał jakoś do turbiny i stwierdził, że jest wporządku. Zobaczymy. Mam wizytę jak pisałem za jakieś dwa tygodnie...

Dzięki za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od sprawdzenia wszystkich węży i intercoolera. Twoje objawy pasują do nieszczelności tak jak pisałeś.Dźwięk syczenia bardzo często jest przyczyną nieszczelności. Jeżeli to nie to, sprawdź na podpiętym clipie jaka jest wartość doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!