Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

licznik dzienny kilometrów na wyświetlaczu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość GazMajster
DCA, ale on nawet nie ma zegarka tam gdzie w kazdej megance, ja bym sie sklanial do teori kolegi GazMajstra, tylko poprostu az nie chce mi sie wierzyc ze cos takiego wypuscili.

Też nie wierzyłem jak to zobaczyłem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być jakiś dzyndzel do przełączania - w clio podobnie chyba było i licznik całkowitymi km z km chwilowymi sie zmieniał a zegarek był na stałe

 

muszą być jakieś dodatkowe przyciski bo w końcu jakoś ten zegar się ustawia....

 

[ Dodano: 2007-08-22, 19:00 ]

już mam... w clio było tak, że naciskając przycisk na desce zmieniało się tryb licznik całkowity/dzienny/zegar

 

skan z instrukcji clio 2 ph2:

licznikuy8.jpg

 

[ Dodano: 2007-08-22, 19:07 ]

może masz liczniki od clio wsadzone do meganki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius ma racje - mam clio jako drugi sanmochód - jak depniesz przycisk ustawiania zegarka (raz, krótko) przy włączonym silniku to masz przebieg dzienny. Jak depniesz w momencie pojawienia sie napisu OIL OK to masz kółeczka pokazujące stan oleju. Pewnie w megii masz tak samo. A bodajże na wyłączonym silniku regulujesz zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak długo nie pisałem ale musiałem wyjechać i nie miałem dostępu do neta. :-/

Wielkie dzięki za podpowiedzi i sugestie! Oczywiście okazało się że wystarczy wcisnąć ten "dzyndzel" od zegarka i jest dokladnie tak jak opisał to coolesh.

Dodatkowo jak się dłużej przytrzyma wciśnięty ten dzyndzel to licznik chwilowy się kasuje!

 

Wielkie dzięki za pomoc i wskazóki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam Scenic 1.9dci z 2002r i także nie wiem gdzie szukać licznika dziennego. Po zapaleniu silnika pojawia się napis OIL OK, po około 30 sekundach pojawia się całkowity przebieg samochodu. Jak się wciśnie taki dzyngielek w czasie gdy jest napis to pokazuje się poziom oleju (kwadraciki), natomiast po nastepnym przyciśnięciu pojawia się od razu przebieg całkowity i dalsze przyciskanie, przytrzymywanie nic nie zmienia, do zgaszenia silnika wyśiwetla się całkowity przebieg. Dodam że zegarek mam na konsoli środkowej.

 

Nie wiem jak zobaczyć i skasować przebieg dzienny. Może ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

 

Chyba przeczytałem całe forum na ten temat i dalej nie moge dojśc o co chodzi . Mam megi z 2001 1,6 16v wersja AIR po przekręceniu kluczyka zapala się oil OK a po naciśnięciu przycisku na zegarac zaraz znienia się na kółeczka a jak nacinse drugi raz to zmienia się na licznik całkowity. naciskanie trzymanie po minucie nic nie daje.

Przyciskająć przycisk na przełączniku wycieraczek nic sie nie zmienia może ktoś miał taki przypadek i może mi pomóc.

Dodam ze nie mam zegarka na konsoli środkowej ani na wyświetlaczu w liczniku.

Rozbierałem przekałącznik wycieraczek i nie dochodzą do niego dwa zielone przewody jak przedstawiają opisywane zdjęcia, więc komputera nie mam ale licznik dziennych powinnem mieć .

Bardzo proszę o jakieś rady :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że po zgaśnięciu kółeczek zapala się tylko sam przebieg całkowity.

a do tego jak czytam instrukcję to napis OIL OK jest taką dużą czcionką a u mnie jest małą oil ok. Gdzie jast guzik od zegarka ? Podejrzewam że poprzedni właścicel coś kombinował z tym licznikeim i chciał bym to wyjaśnić Proszę o pomoc ?? :-?

 

Uzupełnij profil, aby było wiadomo o jakim autku prawimy i aby nie trzeba było grzebać w twoich postach, by się tego dowiedzieć. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę zdjęcia licznika i manetki, ale licznik na pewno jest oryginalny a manetkę wyciągałem i opisywałem wcześniej. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że nie był wyciągany. Słyszałem że można cofać te liczniki jakimś urządzeniem i może wtedy coś się uszkodziło. Chyba nie ma to związku z radiem bo nie było oryginalnego. Nikt nie miał podobnego problemu?

 

Staraj się pisać po naszemu. Jakieś kropki, przecinki i wielkość liter na początku zdania.

Uzupełnij profil, aby było wiadomo o jakim autku prawimy i aby nie trzeba było grzebać w twoich postach, by się tego dowiedzieć. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

Mam podobny nie rozwiązany jeszcze problem z moją Meganką,tzn z licznikiem dziennym przebiegu km, dziwię się dlaczego go nie wyświetla, choć jest przycisk do jego zerowania?. Doradzcie coś?

post-50389-0-16202800-1429436392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!