Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwany pasek rozrządu 1.9 dti


dagobert

Rekomendowane odpowiedzi

co dwie wymiany rozrządu, wymienisz też pompe wody, a w starszych samochodach z dużym przebiegiem również uszczelniacz wałka rozrządu to nie musisz sie za mocno obawiac.

 

Mam 170 tys. wymieniać to wszystko j.w. czy jeszcze sobie darować. Nie wiem co i kiedy wcześniej w aucie było wymieniane. Ile zapłace za to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz kiedy w Twoim samochodzie wymieniany był rozrząd, a sam tego tez nie robiłes, to będąc na Twoim miejscu nie zrobiłbym tym autem ani kilomatra więcej. Naprawdę dużo ryzykujesz. Wymiana to koszt w granicach

 

1/pasek rozrzadu okolo 80zł

2/napinacz nie pamiętam, ale nie wiecej niż kilkadziesiąt zł

3/pompa wody okolo 95zł

4/uszczelniacz wałka rozrządu nie wiecej niż 20zł

5/ robocizna ...mysle ze około 150zł /zależy jakiego masz mechanika/

 

Razem nie powinno przekroczyć 400zł. I spokój na kolejne 60-70 tyś km. lub 5 lat

 

WAŻNE!!! Nie kupuj byle jakich podróbek. Kup części tylko dobrych firm. Rozrząd to serce silnika. Nie warto na nim oszczedzać. Nie chodz też na wymiane do serwisu, bo zapłacisz 3 razy drożej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też, aby silnikiem nie szarpac i nie palić go na tzw "pych". Gwałtowne puszczenie sprzegła nie musi, ale może spowodować przeskoczenie paska o ząbek lub nawet kilka i wtedy skutki...... takie jak przy pękniętym pasku. Głowica do wymiany.

 

A to ciekawa uwaga, ktora warto zapamietac.. Dzieki..

Poprzednio rozrzad byl wymieniany przy 97tys a teraz ma przejechane 180tys wiec trzeba sie za to wziac.. Wiem, ze poprzednik jezdzil tym samochodem bardzo spokojnie wiec pewnie nie jest najgorzej z tym rozrzadem ale mimo wszystko juz ponad 80tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pewnie nie jest najgorzej z tym rozrzadem ale mimo wszystko juz ponad 80tys.

 

Witam sasiada.

Ja też niedawno kupiłem R.Megane 1.9 dTi z przebiegiem 185000 i w pierwszej kolejności wymieniłem rozrząd ( pasek , rolka prowadzaca , napinacz , koło prowadzące rozrząd , koło na wałku rozrządu ) , pompa wody , płyn w chłodnicy , olej , filtry.Nie ryzykuj że ktos jeżdził delikatnie , bo moją Meganką też jeżdziło starsze małżeństwo ale wolałem to wymienić i miałem nosa w sama porę , bo jak zobaczyłem pasek to już by chyba nie długo go trafiło a wtedy by mnie trafil ale szlag :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Juz po naprawie, kosztowna impreza 3000 tys. zł. Wymieniłem pasek , 8 zaworów, prowadnice , pompa wody, napinacz, rolka, kółko prowadzące, olej, płyn chłodniczy. Auto jezdzi tak jak dawniej nie mogę powiedzieć , tyle , że ja juz straciłem do niego zaufanie i czas chyba się będzie rozstać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quanto i dagobert moglibyście podać ceny poszczególnych części, które wymienialiście. Sam mam 1.9 dCi, a te silniki są bardzo podobne do 1.9 dTi więc ceny pewnie też.

 

PS. Czy to możliwe by oryginalny pasek i rolka napinająca do 1.9 dCi kosztowały 210 zł? link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

Podaje ceny :

1.ROZRZĄD KPL.ORYGINAŁ RENAULT 1.9 DTI F9Q 7701474446 ( rolka prowadząca , napinacz , pasek ) - 460 zł

2.POMPA WODY RENAULT SKF 86413 - 120 zł

3.KOŁO ROZRZADU WAŁKA RENAULT 7700866844 - 70 zł

4.KOŁO PROWADZĄCE ( te małe od dołu ) L532022010- 100 zł

5.SIMERING 702418 - 20 zł

Całość za czesci 770 zł.Robocizna 230 zł = 1000 zł

 

Pozatym wymiana oleju :ELF SYNTESE 5W40 5 LITRÓW - 170 zł

TEXACO PŁYN DO CHŁODNIC KONCENTRAT 4 LITRY - 46 zł

Woda destylowana 5 litrów - 5 zł :mrgreen:

Filtr olejowy FIAAM FT 5341 - FILTRON 643/3 - 17 zł

Razem za klamoty 238 zł

 

Całość zamkneła się w kwocie 1238 zł ale wymienione to co powinno być.

Został jeszcze filtr paliwa i pasek klinowy ale to juz po niedzieli.

 

KRZYSIEK co do rozrzadu 1.9 dCi to jezeli jest do 2002 r i pasek na 132 zeby to tak oryginał 210 zł

jezeli taki

post-402-1169669061_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki quanto za dokładną rozpiskę z cenami i nr. Jest to dla mnie i pewnie nie tylko wystarczający powód, że pasek należy wymienić bezzwłocznie.

 

Rozumiem, że woda do płukania układu :mrgreen:

 

Poza tym co daje wymiana filtra paliwa, bo sam nie jestem do niej przekonany. Auto nie ma objaw jakiegoś zmulania czy czegoś podobnego. A dwa, filtr nie jest drogi, ale jak na to patrzą fachowcy?

 

PS. quanto 210 zł to za pasek z napinaczem, pytam bo sam pasek Gates z rabatem kosztuje ok. 90 zł. A 210 zł to trochę podejrzanie mało w porównaniu z Twoim oryginalnym kompletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w 1,9 dci rozrząd:

Pasek 120 zł

napinacz paska - 200 zł

ktoraś rolka (podobno miała luzy) 150 zł

robocizna - 180 zł

Części nie oryginalne, ale solidne wg. tego co mówil mój mechanik.

coś chyba przeoczylem, bo interes w sumie kosztował mnie 650 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 83000 km, silnik - nie pamiętam oznaczenia - ma 102 KM 75 KW.

Pisałem najlepiej kupować po wymontowaniu starego. Mechanik mówił, że któraś rolka pasowała od tdi. Nie kupuj wcześniej, chyba że będziesz mógł zwróci.

 

 

ps. Troszeczkę pozwoliłem sobie poprawić bo pozjadałeś literki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!