Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moja Megi zdycha :(


DziQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poraz pierwszy na forum, a więc pozdrawiam wszystkich tu obecnych !!

 

Kupiłem Megane 1.4 16V z 2000r, problem polega na tym ze po jakims czaise po zakupie zaczela dusic mi się na gazie tzn jechala pare kilometrow OK potem ja duzilo popuszczalem pedal gazu wciskalem ponownie i znowu kilkadziesiat metrow jechala ok ale nie otym chciałem. Na benzynce simgala super :) no własnie smigała :) teraz jak jade na benzynei strasznie mi nią trzepie dusi sie od samego odpalenia błagam pomożcie bo wcale nie chcę jej sprzedawać :) cewki mam sprawdzone są ok ( zreszta 3 nowe ) świece też ok. Dodam ze gaz to podobno BRC pełny Sequent czy jakos tak. Ktos straszy mnei ze to moga być wypalone gniazda zaworów ale wtedy podobno chodzila by tak samo na gazie jak i benzynie a na gazie chodzi lepiej niz na benzynie i da sie nia jechac chodzi spokojnie i rowno ( oczywsicie po ilus km zaczyna sie dlawic ale zupelnie inaczej niz na benzynie porpstu tak jak wczesniej sie to dzialo ) a na Pb zdycha szarpie rzuca na wolnych obrotach i wczasie jazdy

 

Jaki doradzacie serwis w Gliwicach lub okolicach kogos kot napraiwlby to wrazie problemow solidnie i nie szarpnoł po kieszeni :)

 

Pozdrawiam i licze na was

Mateush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić samemu wtryski, bynajmniej w silniku 8V mozna, natomiast w 16 zaworowym to nie wiem czy dasz rade je wyjac sam. Jeszcze jedno, na kompie nie wykarze ci czy polecialy ci wtryski bo to nie jest zwiazane z elektroniką tylko mechaniczna czesc, a komputer wykazuje usterki zwiazane z elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem rozwiazany :D na benzynce teraz Megane smiga jak ta lala :D przyczyna :

Naderwane kable z jednego z wtrysków no i nie chodzil jeden gar przez to wyczyscili dodatkowo wtryski wyregulowali i skasowali błedy :D koszt da się przezyć 210zł w MISTRAL'u w Knurowie jak narazie daje warsztatowi +

 

Pozdrawiam i dziekuje za rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!