Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ilość czynnika chłodzącego


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Trochę zamieszania się robi w tym temacie. Kolega pyta o Scenica II więc niech się wypowiedzą osoby które takie auto mają.

Ja mam MIIphI i u mnie jest właśnie 550g. Potwierdzone w 2ch serwisach. Jest szansa że w SII jest podobnie, ale może grom ma rację i jest więcej. Mam nadzieję że nie pisze on o MII któe według profilu posiada, bo tam tyle z pewnością nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie a nie macie racji, trzeba sobie trochę trudu zadać i wszystko będzie jasne

MEGANE I

Wszystkie silniki (sprężarka SD7V16) 780 ± 35

Wszystkie silniki (oprócz sprężarki SD7V16) 750 ± 35

K4M / K4J (oprócz sprężarki SD7V16) 700 ± 35

 

MEGANE II

Wszystkie silniki 550 ± 35

 

SCENIC I

K4M/K4J/F4R/F9Q (kierownica z lewej strony) 680 ± 35

F4R (Meksyk) 750 ± 35

K4M/K4J/F4R/F9Q (kierownica z prawej strony) 780 ± 35

 

SCENIC II

Wszystkie silniki 550 ± 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej bede się upierał że przy totalnym ściągnięciu czynnika i oleju pozostałego w układzie po napełnieniu ubytków maszyna ładuje =/-700g

 

jak nie wierzycie zadzwońcie

http://www.bialystokonline.pl/auto-klimatyzacja,firma,6751,187,08,1.html

 

tam wam wszystko powiedzą

Edytowane przez grom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna ładuje tyle ile operator ustawi, czyli w tym wypadku przeładowuje układ.

Tak samo oleju wlewa się tyle ile maszyna ściągnęła, chyba że było coś wymieniane to dodaje się odpowiednio więcej.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle to rozumiesz, bo olej i czynnik to są 2 osobne sprawy i nie należy ich łączyć.

Każdy z nich należy traktować osobno i dać tyle ile sytuacja wymaga.

 

Przy zwykłym serwisie (bez wymian części i płukania układu) czynnik ściągasz cały i ładujesz tyle ile trzeba. Oleju NIGDY nie ściągniesz całego więc należy go dać tylko tyle ile maszyna ściągnęła, czyli nie będzie to w sumie 700.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!