Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I ph I] Ręczny się nie zaciąga..


Rekomendowane odpowiedzi

Od ubiegłego piątku mam problem hamulcem ręcznym. Jeździłem po mieście, m.in. często parkując (a więc i z użyciem ręcznego), lecz po powrocie, już na samym parkingu pod domem, chcąc zaciągnąć ręczny, nie dało rady. Okazało się, że bolec w dźwigni jest wciśnięty i nie odbija. Sama dźwignia pracuje do poprawnej pozycji, kontrolka ręcznego też, ale auta nie da się pozostawić na hamulcu ręcznym.. Zdjąłem obudowę spod dźwigni, później chciałem zdemontować hamulec, by zobaczyć, o co chodzi, ale nie wiem jak to zrobić. Tam nie ma żadnych śrub. Ktoś wie, jak to jest zamontowane? Chyba nie od dupy strony - od podwozia? :|

 

PS. Bolca nie da się wyciągnąć ani kombinerkami, ani podważyć czymś.. Wpuszczenie CX-80 w szczelinę pomiędzy bolcem a uchwytem nic nie dało..

 

Co z tym zrobić? Czy to możliwe, że coś się zerwało? Czy będzie trzeba coś wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła się linka od ręcznego urwać. Bo kto tak często używa ręcznego?? Ja np. zimą nigdy, żeby czasem nie zamarzł, zwykle zostawiam na biegu, no chyba że wiem, że będzie stał kilka dni, albo ulica jest dość stroma.

Trzebaby zobaczyśc tą linkę, może się coś wyhaczyło, oby nie zerwała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orfeusz- linka choćby nawet zerwana, nie ma nic wspólnego z przyciskiem w dźwigni.

Za jego wciśnięty stan odpowiada sprężyna, która go odciska lub zapadka i jej sworzeń na ząbkowanej krzywce. To tam należy upatrywać przyczyn nie trzymania dźwigni w pozycji zaciągniętego hamulca.nie przypominam sobie jak to jest w moim starczym sceniolu ale wydaje mi się, że tam są śruby, trzymające dźwignię na kanale, a ich nakrętki są w środku auta, zwrócone do góry. Tu kilka fotek tego elementu znalezionych w aukcjach Allegro i ewentualne linki do ewentualnej podmiany na sprawny.

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=d%C5%BAwignia+recznego+megane&category=18834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejrzenie też wchodziło w grę - że mogła jakaś zębatka pójść się czesać..

 

Ale z tym mocowaniem to jest właśnie lipa, sprawdzałem już wcześniej właśnie te aukcje z dźwigniami do kupienia, a tam i tak nic nie widać, są otwory po śrubach..

Jak to można było tak zamontować, żeby dostęp był możliwy jedynie od dołu? Dobrze kombinuję? Ech, ci Francuzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę, bo może ktoś jeszcze miał podobny problem.. Dobrałem się do ręcznego od strony podwozia, wyjąłem, spryskałem solidnie nano preparatem Sonax (coś a'la CX-80), odczekałem dobre pół godziny aż wsiąknie i wyschnie, poruszałem w międzyczasie, żeby wszystko się ułożyło w mechanizmie i włożyłem dźwignię z powrotem i działa bez jakichkolwiek zgrzytów czy zacięć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!