Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

listwa zewnętrzna słupka bocznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy wie ktoś jak zdjąć listwe zewnętrzną słupka srodkowego w scenicu II,wiem ze na dole jest wkręt.Odkęcenie go nic nie daje,listwa dalej siedzi sztywno.Jak szarpać zeby spinek nie uszkodzić ?

 

Pytam o tę listwe

post-27396-0-99061000-1308678770_thumb.jpg

Edytowane przez ponuryzniwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę.U mnie wygląda to zupełnie inaczej.Mocowanie jest w formie prowadnicy.Zrobię zdjęcie jak to wygląda u mnie.

 

Zrobiłem foty jak wygląda u mnie. W takim razie inaczej jest w Scenicu, a inaczej w Megane.

 

Tam gdzie trzymam dłoń, ciągniemy lekko do siebie, a następnie do dołu.

dsc01041r.jpg

 

Tak wygląda mocowanie na słupku:

dsc01042vl.jpg

 

A tak wygląda sama listwa:

dsc01043w.jpg

 

Faktycznie widać różnicę.Na listwie od Scenica widać plastikowe spinki.Tu jest zupełnie inaczej.

Edytowane przez hudy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też mam takie białe spinki,

Odkręciłem śrubę i szarpnąłem w kierunku siebie, wszystkie spinki puściły.

Szybkie malowanie czarnym sprayem i słupki jak nowe.

Minął już rok i nie zauważyłem zmiany koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sobie dał rękę odciąć, że w moim sceniolu drugim, po lifcie, ten element to oklejana, cienka blacha aluminiowa. Przynajmniej takie odgłosy wydaje jak po niej postukać. Czyli zapewne jest jeszcze jeden sposób mocowania tego elementu.

Popatrzymy, sprawdzimy, napiszemy :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonasz1983 szarpałeś o góry czy od dołu,tam gdzie jest śrubka ?bo od dołu jakoś tak mało miejsca mi sie wydaje żeby listwe wyrwać .

gojgien,ja też jak postukiwałem w listwe to myślałem ze to alu :applause:

 

 

potwierdzam ze aby zdjąć listwe należy odkręcić śrubke na dole listwy i szarpnąć ją wkładając paluchy u samej góry po obu stronach równocześnie,tak ok 5 cm od góry,odpina sie błyskawicznie,montując przykładamy spinkami w otwory na slupku i walimy raz a porządnie dłonia,banalna sprawa <ok>

Edytowane przez ponuryzniwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiem, że ostatnie posty są z ponad roku ale powyższa naprawa jest "ponadczasowa" <szukaj>

 

Postanowiłem do mojej Megane II ph II kupić czarny mat (Auto K Peter Kwasny). Efekt malowania jest póki co świetny (porównanie w załączniku - na górze przed, na dole po naprawie). Po konsultacjach z lakiernikiem słupki dokładnie umyłem i zmatowiłem papierem 600 oraz 800 na mokro. Następnie standardowo odtłuszczenie i natrysk bez podkładu (lakier dedykowany do ABS). Nałożyłem 2-3 warstwy metodą mokro na mokro. Utwardzenie 24h.

 

PS Słupki u mnie ściąga się standardowo jak w Megane (pokazane w postach wyżej).

 

Pozdrawiam

post-57397-0-31670700-1369466207_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do strony Auto K z produktem (w Warszawie za puszkę 400ml zapłaciłem 26zł): http://www.kwasny.de/index.php?id=181&L=1

A o powyższej metodzie można poczytać na np.: http://www.swiatmotoryzacji.com.pl/index.php?id=121&modul=numery&page=czytaj

 

Do tej pory lakierowałem tylko akrylem elementy blacharskie, czyli podkład, baza i klar (lakier bezbarwny). Jako, że plastik jest nowością dla mnie zaufałem sprzedawcy <szukaj>

Edytowane przez Grzelu
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak wygląda sprawa w wersji 3d? próbowałem ściągnąć te listwy, pocieniałem je w dół owszem wyskoczyły z prowadnic, ale na górze dalej je trzymało. Kawałek plastiku zachodzi pod szybę i tam je trzyma, próbowałem jakoś ją wyciągnąć z wyczuciem, ale nie chciała wyjść. Pytam zanim coś połamie, czy jest na to jakiś inny sposób czy po prostu muszę próbować ją tak wyciągnąć jak próbowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!