Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.6 8v zgasła podczas jazdy i nie opala


djpablo211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj podczas jazdy nagle zaczęło szarpać samochodem i po 3-4 kilometrach samochód zgasł i już nie chce zapalić. Nie ma iskry na świecach i nie otwierają się wtryski.

 

Ze szrotu kupiłem czujnik położenia wału ale nic to nie dało (myślałem że jest uszkodzony i pojechałem i wymieniłem ale to samo dalej). Wtryski i świece po podpięciu na krótko działają.

Wyczytałem gdzieś że może to być problem z komputerem że po prostu padł. Ale znowu jak kupie komputer i to nic nie da to pieniądze w błoto wywalę i znowu jeszcze dojdzie problem z imo.

 

 

Poratujcie jeszcze jakimiś możliwościami bo już ręce opadają, a najgorsze że mechanicy u których byłem rozkładają ręce jak mówię że czujnik jest sprawdzony i dalej nie działa.

 

Pozdrawiam! i czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masę na silniku i ewentualnie bezpieczniki w okolicy akumulatora.

nagle zaczęło szarpać

Szarpać w stylu "kangurki", czy wrażenie, jakby nie palił na wszystkie cylindry ? Jeżeli to drugie, do sprawdzenia cewki i kable WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kangury, tak jak by nagle ktoś odciął paliwo przewody i świece wymienione ale tak jak pisałem po podpięciu na krótko dawaniu impulsu wtryski się otwierają a świece co cykl zapalają więc to jest ok. Nie chce działać po podpięciu czujnika położenia wału

 

Samochód wylądował u mechanika, po tygodniu odebrałem samochód ale nie chcieli mi powiedzieć co było nie tak, olałem sprawę ważne żeby samochodzik działał.

Przejechałem 30-40km i zaczęło się od nowa szarpanie samochodu, gaśnięcie i falujące obroty na biegu jałowym do tego momentami nie ma mocy. Następnego dnia miałem odstawić samochód od nowa do mechanika ale podchodzę rano a tu nic samochód nie odpala :/. (kręci ale nie nawet nie próbuje zaskoczyć, mechanik nic nie zrobił, samochód postał parę dni na placu i się mu polepszyło ) Wkur.... już na maksymalnie dzwonię do miejscowego elektronika, i umówiłem na następny dzień na diagnozę.

Następnego dnia ok godziny 16 czekam na gościa i w między czasie próba odpalenia - samochód zapala od tyku, i jak na złość samochód chodzi równo elegancko wkręca się na obroty, gość podjeżdża rozkłada ręce i mówi że teraz nic się nie sprawdzi bo wszystko działa, jak na złość gość tylko odjechał samochód zgasł :/ zaskoczył ale od nowa problem, obroty falują gaśnie i momentami nie ma mocy. Dopiero po mocnej przegazówce samochód wraca do życia. Pojeździłem nim chwilę po mieście zrobiłem z 15km i wszystko ok. Zostawiam pod blokiem wracam za godzinę chce jechać od nowa problem, obroty gaśnie brak mocy. Pewnie jutro rano znowu nie zapali.

 

Pomóżcie potrzebuje pomocy, chociaż sugestie co mogę sprawdzić i co może być przyczyną takich cyrków.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez djpablo211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam taki sam przypadek ja djpablo211 z tym że po z gaśnięciu i zatrzymaniu się chcąć odpalic samochód pstryka mi przekaźnik w skrzynce która znajduje się z lewej strony silnika to znaczy od kierowcy a także mi włąćza sie i wyłącza zawór w butli z gazem, wymieniłem czujnik położenia wału ale nic z tego nie świeci mi jeszcze kontrolka silnika jak włączam zapłon sam już nie wiem co sie może dziać pomocyyyyy!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik wymienialiśmy na inny i było to samo ale przed chwilą dzwoniłem na warsztat i powiedzieli mi że najprawdopodobniej zwarcie robi pompka paliwa jak odpięli ją przekaźnik przestał pstrykać ale nie dokończyli naprawy bo są zajęci innym samochodem jutro będę wiedział co z nim to dam znać.

 

Dodano: 30 Jul 2011 - 13:27

Witam u mnie problemem okazało sie zwarcie instalacji pompki i dla tego nie można było odpalić silnika ciekawa rzecz ale usunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!