Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.9 TDI


Megidti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję wszelkich informacji na temat silnika 1.9 TDI. Jaka jest w nim pompa wtryskowa? Kod silnika to F80T? Czy sam słupek różni się od 1.9 TD? Mile widziane jakieś wyraźne zdjęcie góry silnika w dużej roździelczości, cobym sobie pooglądać mógł. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

pzdr.

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o silnik TDI. Jest to niezbyt często spotykany silnik, ale wiem co piszę <piwko>

Już udało mi się dowiedzieć że silniki mają takie same głowice, więc wnoszę że różnią się osprzętem. Pytanie tylko jakiej firmy jest w TDI pompa wtryskowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było silników tdi w renaulcie bo to znaczek zastrzerzony dla silników ze stajni szmelcwagen.Zanim go zastrzegli używali go inni producenci ale to chyba w latach 80 ubiegłego wiek.

Dti była pompa boscha i wtrysk bezpośredni

A oznaczenie F8QT jest oznaczeniem silników produkowanych dla Mitsubischi i Volvo i tam była pompa Lucas i wtrysk pośredni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do krótka seria 1,9 TDI, to ma on 94 KM i nie różni się niczym poza trochę podniesioną mocą od 1,9 dT (ta sama konstrukcja, wtrysk pośredni).

Był on krótko oferowany na kilku rynkach do czasu zastrzeżenia skrótu TDI przez VW.

W połowie lat 90 mianem TDI przez krótki moment swoje silniki oznaczał też koncern Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o silnik, ponieważ znajoma ma problem z autem i ciągle mi wmawia że ma TDI. Patrzyłem na intercarsie i taki silnik wg nich był. Tak jak pisze Paweł, dokładnie 94 KM.

Nel - wyraźnie napisałem w poprzednim poście " Pytanie tylko jakiej firmy jest w TDI pompa wtryskowa?" więc nie wiem co do dyskusji wnosi Twoje pytanie, o co mi chodzi. Pisałem też że poszukuję informacji o tym silniku, a nie że mam z nim problem, więc nie wiem czemu na mnie naskakujesz.

Już się wszystkiego dowiedziałem i okazało się że w aucie jest popularny silnik Dti <piwko> , jednak istnienia silnika TDI w renault nie można negować :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!