Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wydech z strumienica


chacimas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

a ma sens zakładać kata i strumienice w jakieś konfiguracji? np. wpierw strumienica a potem kat? czy darować to sobie? bo jakoś perspektywa samochodu niedopuszczonego do ruchu mnie nie satysfakcjonuje

Edytowane przez chacimas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wpisz w przeglądarkę "strumienica", poczytaj o niej jaki ma cel i zadanie, dopiero potem zastanów się czy chcesz ją mieć. Bardzo często założenie samej strumienicy pogarsza osiągi silnika. Aby miało to jakiś skutek, trzeba jeszcze dołożyć np. filtr powietrza stożkowy, zmienić układ wydechowy na szerszy lub mniejszy przekrój, tzw. "fi", a ponadto od nowa sterowanie mieszanki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zdaje sobie sprawę że sama strumienica niewiele zmienia, chciałbym założyć strumienice + sportowy układy wydechowy i filtr powietrza, ale mam jakoś obawy co do przeglądu auta - przejdzie czy nie przejdzie. Czytałem już o różnych opiniach i naprawdę są i te na + i na -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

w swoim poprzednim aucie (Opel Astra f 1,7 dtl 68KM) przytkał mi się katalizator i zamiast niego zamontowana została strumienica. Na początku chodził rewelacyjnie, w porównaniu z tym co miałem z katalizatorem (bo był przytkany). Później zaczęły się problemy, auto już nie chodziło tak dobrze. Ogólnie strumienice odradzam i już nigdy nie zamontuje. Pewnie wyjątkiem byłoby gdyby cały wydech został przeprojektowany wraz ze strumienicą, może wtedy chodziło by to lepiej i prawidłowo, bez złego wpływu na silnik i turbinę. A tak nikt nie robi. Najtańszym rozwiązaniem przy zatkanym katalizatorze jest jego wycięcie, wywalenie środka i zamontowanie. Mnie jeszcze nigdy nie sprawdzali spalin na przeglądzie. A aktualnym samochodzie wszystko jest standardowe, bez zmian bo nie były potrzebne.

Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!