Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak sprawdzić który zawór przepuszcza.


Delongi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na jednym cylindrze mam spadek cisnienia. Jak sprawdzić bez zwalania głowicy czy to zawór czy cylinder. Nigdy tego nie robiłem. Czy żeby wymienić zawory trzeba zwalać głowicę. Na co zwrócić uwagę żeby nie dać się oszukać. Czy trzeba ponownie ustawiać rozrząd. Czy przy wymianie trzeba wymieniać coś jeszcze . Jakie sa średnie ceny za wymianę zaworów. Bo tu jeden facet krzyknął mi że za zwalenie łowicy , splanowanie i założenie bez zaqworów 500zł coś duzo mi sie wydaje. Najchętniej bym się sam do tego zabrał. Mechanike robiłem bez problemu ale z zaworamie niejszcze się nie bawiłem. Autko megane 1,4 8v 96 rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wiekszosc twoich pytań mozna sobie samemu odpowiedziec, ale postaram sie pomoc:

1) ciezko jest sprawdzic szczelnosc zaworow,wrecz niemozlwe jest to bez zciagania glowicy

2) raczej malo prawdopodobne jest zebys mogl zmienic zawor bez zdejmowanie glowicy, poprostu mie bedzie ktoredy go wyjac chyba ze lubisz zabawe i wywalisz miske olejowa wykrecisz tlok i tamtendy wyciagniesz zawor.

3) po zalozeniu glowicy musisz ustawic rozrzad, przy zdejmowaniu glowicy bedziesz wyciagal walek wiec znaki sie przestawia,

4)500zl za to co napisales to troche zaaa duzo, planowanie to wydatek z 50-80zl zdjac glowice mozesz sam i zalozyc, warto bylo by zastanowic sie nad tym zeby samemu glowice zdemontowac i zawiezc ja do jakiegos zakladu gdzie zajmuja sie tego rodzaju sprawami, wtedy za te 500zl powinienies zmiescic sie w sprawdzaniu szczelnosci zaworow, ewentualnym wymianom zaworow + docieranie i sprawdzanie szczelnosci plaszcza wodnego itp itd.

Jesli jestes z woj.ślaskiego moge ci dac namiary na jedna dobra firme ktora sie takimi sprawami zajmuje.

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze lubisz zabawe i wywalisz miske olejowa wykrecisz tlok i tamtendy wyciagniesz zawor.

 

BZDURA!!~!

niemożliwe do wykonania bez demontażu rozrządu w głowicy !!

 

już pisałem na tym forum o sprawdzaniu zaworów samym przyrządem do ciśnienia w temacie problem ze świecami sprawdź sobie Delongi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!