Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozrząd megane 1.6 2004 KZFR/przyspieszacz


omen1989

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niemały problem z moją meganką:applause: Jest to benzyna, sedan 2004 r. Pisałem już wcześniej o tym problemie na tym forum. Problemem tym jest grechotanie na zimnym silniku i problemy z przyspieszaniem. Na forum dostałem odpowiedzi iż jest to najpewniej KZFW, bo to częsta przypadłość w tych modelach i wszystkie objawy na to wskazują. Zaprowadziłem samochód do mechanika. Po rozebraniu samochodu przeczyścił elektrozawory, bo ponoć były bardzo zapiepszone i stwierdził, że padł przyspieszacz zaworów ssących. Powiedzcie mi proszę, czy ten przyspieszacz może być problemem zarówno problemów z przyspieszaniem jak i tego grechotania, bo mi coś się to KZFR jednak spać nie daje, a on stwierdził, że jest ok. Dodam jeszcze, że z odpalaniem też są problemy ale nie wiem czy to efekt tego przyspieszacza, KZFR czy walniętej sondy katalizatora, która też jest do wymiany..... Proszę o pomoc;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Mialem problem z odpalaniem auta. zaczelo sie od tego, ze po odpaleniu mial niskie obroty i po 10 sekundach gasl i tyak za kazdym razem. Wymienilem czujnik polozenia walu korbowego ale za bardzo nie pomoglo. Przy przytmymaniu nogi na gazie przy ok 2000 obrotów (ok 30 sekundach) auto zaczelo trzymac niskie obroty i chodzic dobrze. Po jezdzie równiez trzymalo nieskie obroty w normaie bez drgania i grzechotania. Przy zimnym silniki byly tylko problemy z odpaleniem. Sytuacja sie pogorszyla, bo przy odpapalniu auto zaczelo odpaalc jak traktor, zaczal sie dusic i zaraz gasl a poza tym zaraz po samym odpaleniu byl dziwny dzwiek jakby tarcie, grzechotka. Oddalem auto to serwisu Renault i okazalo sie ze do wymiany jest kolo zmiannych faz rozrzadu + sugerowano wymiane calego rozrzadu i pompy wody poniewaz nie byl robiony rozrzad a mam przebieg 135000km. Rozniez diagnostyka w serwisie pokazala blad czujnika polozenia walu korbowego i zasugerowano wymaine czujnika i przewodów. Czujnik przeciez wymienilem wiec moze przewody powoduja ten blad. Za wymiane tego kola zfr i rozrzadu serwisu zazyczyl sobie £1030 (4600zl). Podziekowalem, kupilem na wlasne reke oryginalne kolo zmiannycnh faz rozrzadu + caly rozrzad z pompa, oddalem znajomemu mechanikowi do wymiany i tu sie zaczely klopoty z autem.

Mechanik najprawdopodobniej niewlasciwie ustawil rozrzad poniewaz wyskoczyla mi lampka SERWIS + znaczek silnik i komunikat zeby sprawdzic wtryski. Auto wogóle nie trzyma niskich obrotów,silnik sie trzesie i glosno chodzi, jak skuter. Po puszczeniu nogi z gazu odrazu gasnie. Jestem zalamany. Okazalo sie, ze machanik nie jest specjalista w tym aucie i w tej dziedzinie. Mam nadzieje, ze przez to jego gazowanie przy zle ustawionym rozrzadzie nie uszczkodzil nowego kola zmiannych faz rozrzadu lub innej czesci. Umówilem sie juz z innych doswiadczonych mechanikiem na ustawienie tego rozrzadu za !120 bo serwis Renault zyczy sobie za ustawienie rozrzadu £450 (2050zl). Odpowiadajac na Twoje pytanie kolego, mysle ze wina lezy po stronie kola zmiennych faz rozrzadu. Najlepiej pojedz na diagnostyke, podepnij pod komputer i bedziesz mial pewnosc co jest winna takiego zachowania. Czy ktos zna strone na której moge dowiedziec sie jak wlasciwie ustawic rozrzad w Megane 1.6 16V 2004?Chodzi mi o dokladne parametry i ewentualnie zdjecia. Z góry wielkie dzieki.

Edytowane przez joseph777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozebraniu samochodu przeczyścił elektrozawory, bo ponoć były bardzo zapiepszone i stwierdził, że padł przyspieszacz zaworów ssących.

Jakie elektrozawory i jaki przyśpieszacz :applause:

Masz do wymiany KZFR.

Warto wymienić cały kompletny rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrozawory... hm.. a skad ja mam to wiedziec jakie;p jakbym wiedzial to bym sie nie pytal;p

jesli chodzi o ten przyspieszacz.... okazalo sie, ze ow mechanik wprowadzil sobie takie nazewnictwo na kzfr;p

kompletny rozrzad bedzie wymieniany... boli mnie to, bo autko ma tylko 75k km...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!