Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z mocą w megane 1.4 8v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już mam dość szukania na googlach czy forach przyczyny. Może ktoś z was miał podobny problem i może doradzi. Auto megane classic 1,4 8v 98r plus gaz, po 180 tys. Auto po regeneracji silnika czyli full opcja naprawy głowicy, filtrów świec i przewodów. Nie pobiera oleju i nie dymi czyli kompresje powinien mieć ok. A tu brak mocy jak chce go rozpędzić to obroty dochodzą z trudem do 3000, a po przekroczeniu to już naprawde trzeba depnąć. I to na niskich biegach. tak samo na benzynie jak i na gazie. Miał ktoś podobny problem? Szału na tym silniku nie ma troche mały do tej budy ale coś jest nie tak nawet cienias szybciej się rozpędza. Może jakiś czujnik? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po tej wymianie dobrze był ustawiony rozrząd? do tego można sprawdzić luz na zaworach. Potem komp lub sprawdzenie miernikiem wszystkich czujników

Edytowane przez marcindj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozrząd dobrze ustawiony i zawory pare dni temu ustawiałem: dolotowe na o,15 wylotowe na 0,25. We wtorek umówiłem się z mechanikiem i pod kompa mi podepnie. A kata już nie było jak kupiłem megi też myślałem, że to jego wina ale okazało się, że go ktoś wcześniej usunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie wiem tak ok 8-9 gazu. Nie jest zatkany. Maj jeszcze jeden kolektor dolotowy i w nim jest jakiś podgrzewacz. Z ciekawości go wyciągnąłem i jest w mak zepsuty rozsypało się wnętrze możliwe, że i w silniku też padł. I pytanko do czego on służy i czy aż tak jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu niby silnik ma się szybciej nagrzewać w niskich temperaturach (dostaje ciepłe powietrze).

Spalanie w sumie niezłe.

Zerknij jak chodzi przepustnica, bo może do końca się nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A tego jeszcze nie sprawdziłem. Jutro zerknę.

 

Dodano: 01 lut 2012 - 08:35

Chciałem odświeżyć temat. Wciąż mam sajgon z tą renówką. Silnik nie bierze oleju równo chodzi nic nie przerywa oczywiście na gazie. Na paliwie to już inna bajka, jak jest poniżej 0 to ciężko go zapalić i jak w końcu odpali to miesza obrotami i gaśnie. Puszcze mu nogę z gazu to popyrpa parę sekund i zgaśnie. Jak jest ciepło to wszystko gra odpala za pierwszym ale też potrafi zgasnąć. Wyczytałem, że to może być wina czujnika płynu chłodzącego, która odpowiada za ssanie. Nie mam gdzie tego sprawdzić. A poruszając poprzedni temat czy wina za przyśpieszenie może być po stronie cewki? Do 3 tyś ujdzie ale po wyżej to nawet pedał do podłogi nic nie daje. Na 3 biegu od 3 tyś do 4 potrzebuje jakieś 10+ sekund z pedałem w podłodze. Żeby kogoś wyprzedzić to muszę się napocić? Sorki trochę się rozpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienie zaworów i w jakim stanie jest układ zapłonowy.

Problemy z odpalaniem i pracą na benzynie mogą być spowodowane padającą pompą paliwa.

Na próbę zatankuj ponad połowę baku paliwa i sprawdź jaki będzie tego efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyregulowałem zawory, fakt 3 doloty były podparte, a 2 wyloty na 0,35. Ustawiłem wyloty na 0,25 i doloty na 0,15. Silnik cyka jak złoto ładnie wkręca się na obroty ale tylko na postoju i do 3 biegu. Tankowałem pare dni temu benzyny mam na połowie zbiornika i może i lepiej odpala ale muszę go trzymać na gazie, bo pochodzi chwilę i gaśnie. Próbowałem go dziś na prostej i masakra 120 max. Świec mam BERU i nie są stare. Przewody też nie iskrzą, czy to może być wina cewki lub transformatora od cewki, do niej też podpienty jest jakiś mały kondensator ktoś wie jakie są objawy jak coś z tego padnie? Paweł też widzę masz E7J jak u ciebie z dynamiką silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło Ci się nie ślizga czasem ?

Przewody wcale nie muszą iskrzyć, żeby były do wyrzucenia.

W jakim stanie jest kopułka i palec rozdzielacza ?

Kiedy był wymieniany filtr paliwa ?

Do dynamiki się już przyzwyczaiłem, ale do 120 to też się długo rozpędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło raczej ok nie ślizga się. Kopułka niedawno była wymieniana i też wyczyściłem, w sumie mam 2 i na obu to samo. A filtr z rok temu, a od gazu z 4 miechy temu i też go przedmuchałem z osadów ostatnio. Przewody w sumie i tak są stare ile mają to ja nie wiem to w tym tyg je wymienie. Tylko na jakie?

 

Dodano: 03 lut 2012 - 16:35

He he może za dużo oczekuję od 1,4 może ten typ tak już ma za muła:)

Nawet hamulce sprawdzałem czy kuł nie trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego ja mialem podobne obiawy z moją "Renią" silnik 1.4 silnik RN75 ... zamulała strasznie pod górkę max 3-eci bieg i to czasami trzeba bylo redukować do 2 bo nie dawała rady na prostej max 100 w porywach do 120 km/h tak jak u ciebi z pedałem w podłodze ... Oddałem do mechanika (dwa tygodnie sie z nią męczył) i okazało sie ze miałem zapchany katalizator i umierającą pompe paliwa ... Katalizator wymienił na strumiennice pompe wsadził nową i teraz to jest mała wyścigówka ... 180 z niej max wyciągnąłem i mialem jescze luz pod pedałem ale skrzydeł brakło i bałem sie wiecej tak to bym odfrunoł :) a pod górke to nawet na 5 wjeżdżam ... tak bylo u mnie wykosztowalem sie wprawdzie 1200 zł ale efekt powalający z muła pociągowego do gokarcika :)zastanów sie nad tymi elementami u mnie pomogło ... sorka za elaborat

Edytowane przez SaPPeR87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz że kata już w nim nie ma tak mi się wydaje bo jak stukam w obudowe to głuchy dzwięk wydaje jak był pusty. Ja był bym w szoku jak by 150 poleciał o 180 nawet nie marze. Jutro sprawdze dokładnie wydech.

 

Dodano: 03 lut 2012 - 17:39

o prędkość mi nie chodzi tylko o dynamikę żebym się nie bał wyprzedzania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nie sprecyzowalem ale z dynamika jest tak samo ... wymienili mi pompe paliwa i tak jak pisalem kaka na strumiennice i rozpedza sie szybko i predkosc swoja tez ma ... jade sobie powiedzmy 70 na 5 biegu ... redukcja na 4 gaz do dechy i w moent mam 90 nawet 100 daje piaty i smigam ... szybciutko sie zbiera ... jedz do mechanika niech podepna pod kompa i sprawdza pompe ... sonde lambda i czy czasem wydech nie jest zapchany (moze faktycznie masz rozwalony katalizator a nawet o tym nie wiesz ze go masz [ja mialem wszystko w kacie wypalone i wydawalo sie ze jest pusty a jednak oslabial moc bo nie bylo odpowiedniego odprowadzania spalin i go normalnie dusilo]) to sa moje objawy i wymiana pompy i usuniecie kata pomoglo poprawiajac moc i osiogi o najmniej 70%

Edytowane przez SaPPeR87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!