Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z mocą w megane 1.4 8v


Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu złożyłem silnik i jak do tej pory ładnie cyka. Narazie póki jest na dotarciu to oszczędzam.

 

Dodano: 31 mar 2012 - 11:23

Zrobiłem ok 400 km i powiem szczerze, że silnik zrobił się mulasty. Ciężko go rozbujać, Olej przestał pobierać obroty ok. No ale myślałem, że na nowych pierścieniach będzie troche bardziej się zbierał. Porażka z tym wszystkim. Na postoju tak jak by ciężej na obroty się wkręcał niż przed remontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dolocie powinno być ok. Zawory ustawiałem pare dni temu dolot 0,10, wylot 0,25.

 

Dodano: 06 kwi 2012 - 18:12

Okazało się że tłumik końcowy był przytkany nagarem, olejami i wodą z gazu. Pare dni temu go przeczyściłem i samochód odżył. Owiele lepiej się wkręca na obroty. Tylko jedno mnie niepokoi zmierzyłem mu ciśnienie na cylindrach i na 4 ledwie łapie 12,5 do 13 bar. To mnie dziwi, bo przed remontem miał 13,5 i najmniej 13. Oczywiście mierzyłem na zimnym i później na ciepłym i takie samo ciśnienie miał. Czyli podejrzewam coś z zaworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zmierzyłem jeszcze raz ciśnienie w cylindrach:

na zimno:

Liczę od koła zamachowego

1 - 11,5

2 - 11,5

3 - 11,5

4 - 12

 

Z próbą olejową

1 - 12,5

2 - 12,5

3 - 13,2

4 - 13,2

 

Na rozgrzanym silniku

1 - 11

2 - 11

3 - 11,5

4 - 11,5

 

Nie wiem o co w tym biega ale to dość za mało...

I czuć brak mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł ciekawi mnie tylko jake jest optymalne ciśnienie. W książce pisze 13,5 bara ale to fabryczne parametry zastanawia mnie ile po nie dużym przebiegu ma. Dolot raczej nie, bo nawet uszczelka pod kolektor była składana pod sylikon temp 350C. na mono wtrysku też powinno być ok. To którędy mógł by łapać lewe powietrze. A z zapłonem powinno być ok. W zimie ciężko odpalał ale teraz na dotyk, świece w miare nowe. Przewody troche już mają ale przebić brak, kopułka nowa, palec też. Pozostaje cewka ale pali i nic nie przerywa to chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet świec i przewodów trochę kosztuje http://autocentrumsklep.pl/pl/p/RENAULT-1.4-1.6-KANGOO-MEGANE-PRZEWODY-SWIECE-NGK-RC-RN1203/513 ale jeśli twierdzisz ze są ok to może ciśnienia paliwa niema odpowiedniego, lub rozrząd o ząbek przeskoczył może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd jest dobrze ustawiony, zawory też. W nocy dla pewności sprawdziłem przewody i nie ma żadnych przebić, świece czyściutkie bez nagaru. Oleju nic już nie pobiera. W sumie może za dużo wymagam od silnika o takim przebiegu. Może po szlifach nowych tłokach miał by większe sprężanie. Tylko zastanawia mnie ta próba olejowa i coś duża różnica wyszła. Może powinienem dać pierścienie nad wymiar i na zamkach spiłować trochę. Trudno rozbierać to już nie mam zamiaru, byle się turtał. Tyle że kasy poszło w h... i poprawa tylko w pobieraniu oleju. Bo 130 - 135 max mogę wycisnąć z trudem. Do 120 to z 40s do 60s mu potrzeba To polonezem bez problemu 2x szybciej do 160 dalej strach. Aj bagno z tym autem. Z chęcią oddał bym do dobrego mechanika ale wypłaty słabe i nie stać mnie na to. Jeszcze jak jest zimny to czuć mocy jak mu przybyło ale po nagrzaniu muł.

Edytowane przez drinkmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem jest w jakości paliwa ?

Pamiętam, że kiedyś tankowałem tylko na lokalnym Orlenie (nie licząc wyjazdów w trasy, ale pod drodze łapałem się na Orlen). Ale tak sobie pomyślałem, że to jest silnik 75 KM, a zbiera się jak mojej mamy Uno (45 KM). Podjechałem na 123 Statoil-a, zatankowałem i co się okazało ? Auto zaczęło się lepiej zachowywać: cichsza praca i uczucie większej mocy pod nogą. Od tamtej pory nie tankuję na Orlenie, żadnym.

Nie robię tu żadnej reklamy, po prostu w mojej okolicy nam takie wrażenie, że Orlen chrzci paliwo lub kupuje jakieś zwietrzałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą co do jakości paliwa na orlenie, bo na zwykłych wioskach mają lepsze to fakt. Ale większość jeżdżę na gazie i na orlenie gaz mają nie najgorszy nie czuję różnicy z innymi stacjami. Lotos ma bardzo dobry gaz ale nie mam w pobliżu stacji. tak 75 kobyłek miał może jak z fabryki wyjeżdżał i do tego naciągnięte. Obroty do 3000 no może 3500 i dalej już nic chyba żebym go ciągnął pedałem w podłodze mase czasu. Jak by się dało to 1,6 bym bez wachania mu włożył ale teraz już nie mam zamiaru dokładać do tej skarbonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gazie mogę powiedzieć to samo, co mój post wyżej.

Co do sprawdzania kompresji, której wyniki napisałeś wyżej...

Jest ona w normie. Fakt faktem w dolnym przedziale, ale w normie. Na wzrost ciśnienia przy próbie olejowej ma znaczenie, ile oleju wlewa się do cylindra. Im więcej, tym pojemność komory spalania się zmniejsza i zwiększa się poziom kompresji (przy założeniu, zę zawory są szczelne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanko. W sumie za długo ciągniemy tego posta ale nie chce mi się nowego otwierać. Co do regulacji zaworów czy jeśli ustawie wydechowe na 0,20 a nie 0,25 to czy będą tego jakieś konsekwencje? Strasznie mi coś klekocze i już parę razu ustawiałem luz książkowo ale wszystko jest ok. I może min zmniejszenie na wylocie pomoże?

Edytowane przez drinkmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!