Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wykrywacz fotoradarów na komórce.


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

ooo zmiany zmiany, po miesiącu ale zawsze. Widocznie jakiś mądry się postawił i nie chciał płacić. Więc poprawka, jest coraz lepiej z oznaczeniami :D ogólnie coś się stało bo często spotyka się, że nie robią tylko fotek ale starają się je od razu wręczać i takie coś ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna używam telefonu Nokia E50 z systemem operacyjnym Symbian S60 v.3. Do telefonu dokupiłem odbiornik GPS Navibe GB735 na chipsecie Sirf Star III szeroko polecany na forach internetowych. W telefonie zainstalowałem TomTom Navigator 6.020 z mapami PL_CZ_HU_SK oraz Eastern_Europe. Na mapie PL_CZ_HU_SK mam włączone tzw. UM (Użyteczne Miejsca) m. in. fotoradar, fotoradar przenośny, inspekcja, suszarki a na Eastern_Europe tylko fotoradar i suszarki. Po krótkim użytkowniu programu (od połowy lipca) nasuwają mi się uwagi, być może przydatne dla twórców programu "Wykrywacz fotoradarów". Warto uczyć się na cudzych błędach. Proponowane dźwiękowe ostrzeżenie 250 m przed "przeszkodą" to niekiedy za mało - muszę to zwiększyć - program oferuje taką możliwość. Ikony poszczególnych UM (np. fotoradar przenośny i suszarki) są takie same lub bardzo podobne (inspekcja). Ponoć można to zmienić. Mając właczone wszystkie ww. UM-y z ostrzeganiem dźwiękiem ma się w samochodzie niekiedy "koncert". Ostrzeżenia przed fotoradarami nie uwzględniają kierunków, gdzie radar "patrzy" co czasem bywa wkurzające. Ww. UM-y (inne np. stacje benzynowe, hotele i in. - nie) są tylko na terenie Polski, poza granicami ich brak (przynajmniej na mapie Eastern_Europe a te pochodzą chyba z Automapy). Sam TomTom Navigator jest programem bardzo energożernym. Używanie go bez podłączenia komórki do zewnętrzego źródła zasilania mija się z celem - konieczność zakupu ładowarki samochodowej. Bez tego przy częściowo rozładowanej baterii można nie dojechać do mety. Odbiornik GPS powinien wytrzymać do 12 godzin więc teoretycznie nie ma potrzeby podłączania go do ładowarki samochodowej. Jednak gdyby zaszła taka konieczność to w moim Scenicu są dwa gniazda zasilania i w związku z tym nie ma problemu. I to na razie wszystko co mi się nasunęło.

No może jeszcze jedna uwaga (poza tematem wątku, przydatna dla ew. użytkowników TomToma) do samej mapy Eastern_Europe (wersja 608.0). Mapa Rumunii to poważna pomyłka. Jadąc przez cały ten kraj przez większość trasy "fruwałem" w powietrzu. Mapa ma się nijak do rzeczywistości. Może to klątwa Ceauşescu zza grobu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno te uwagi przekaże i nie będą popełnione te same błędy.

 

[ Dodano: 2007-09-11, 14:34 ]

No to komunikat mego kolegi jakie są postępy wobe programu zamieszczonego wyżej:

 

ciesze sie bardzo, ze ktos sie tym zainteresowal

 

wbrew wszystkiemu i wszystkim prace nad fotoalarmem ciagle trwaja (hm gdzies to slyszalem ) idzie to jak krew z nosa bo czasu niewiele ale cos sie dzieje... mam nadzieje, ze w przyszlym tygodniu uda sie cos fajnego wysmarzyc

 

aaa zapomnialem calkiem: mysle zeby oprocz obliczania odleglosci do punktu mozna bylo sobie podejrzec najblizsze punkty, fajnie tez byloby miec kategorie punktow np fotoradary, kina itp, lokalizacje mozemy tez zrobic na podstawie komorek gsm wtedy bedzie mozna zobaczyc najblizszy powiedzmy bankomat w okolicy(komorce sieci), jednak co do komorek to wraca stary problem... sakd wziac dane?

 

seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ostrzeżenia przed fotoradarami nie uwzględniają kierunków, gdzie radar "patrzy" co czasem bywa wkurzające.

Gdzie radar patrzy nie ma większego znaczenia. Rok temu dostałem piękne zdjęcie z wakacji przedstwiające tył mojego ówczesnego Peugeota 206. Niestety, ta pamiątka kosztowła mnie 150 PLN i 4 punkty karne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!